Home / MotoGP / GP Hiszpanii i GP Andaluzji rozpoczną sezon MotoGP w lipcu!

GP Hiszpanii i GP Andaluzji rozpoczną sezon MotoGP w lipcu!

Promotorzy MotoGP – hiszpańska Dorna, wraz z władzami toru Jerez dogadali się w sprawie rozpoczęcia sezonu w lipcu. Stroną umowy musi jeszcze zostać hiszpański rząd, który ma zatwierdzić ustalenia. W Jerez de la Frontera odbędą się dwa wyścigi – oba w lipcu.

Pierwszy wyścig – o GP Hiszpanii – ma się odbyć 19 lipca. Drugi, na tym samym torze, otrzymał miano GP Andaluzji (od regionu, w którym leży Jerez de la Frontera) i odbędzie się 26 lipca. Zaledwie tydzień później – 2 sierpnia – na tym samym torze odbędzie się druga runda sezonu World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dorna planuje ograniczyć liczbę osób na padoku do 1 600 osób – mają to być zespoły MotoGP, Moto2 i Moto3, obsługa toru a także własna ekipa TV. Aby stale monitorować osoby przebywające na torze, ma zostać zakupionych 10 000 testów na COVID-19.

Dwie kolejne rundy MotoGP mogą odbyć się zgodnie z planem – miałyby to być GP Czech w Brnie oraz GP Austrii na Red Bull Ringu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Rewelacja, jeżeli chodzi o to że w końcu rozpoczną, ale nie we ktoś co z grand proc Katalonii?

  2. Poprawka Prix a nie proc ( głupia autokorekta)

  3. hehhe jeżeli dodadzą ten sam tor w nowmym abdejcię motogp 20 to będę załamany

    • Musieliby w owym apdejcie zmienić kolejność torów w trybie kariery poprzez dodanie Jerez jako GP Andaluzji, a na to się chyba nie zapowiada. Inna sprawa że musieliby przez to również usunąć Kymi Ring (które i tak w prawdziwym MotoGP zostało anulowane), co raczej nie ma sensu.

      Bardziej mnie jednak ciekawi co zrobią z MotoE. Oby udostępnili tam wszystkie tory to wtedy by się pojeździło Energicą po Losail, Motegi czy Termas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 0,490 sek