Home / MotoGP / GP Indonezji na pewno nie w tym sezonie

GP Indonezji na pewno nie w tym sezonie

Organizatorzy MotoGP obwieścili w piątek, że GP Indonezji nie odbędzie się wcześniej niż w sezonie 2022. Jeszcze do niedawna tor ten był na liście torów rezerwowych dla kalendarza na sezon 2021. Dorna chciałaby jednak, aby w tym roku odbyły się chociaż testy.

Indonezja nie była w stanie odpowiednio poradzić sobie z pandemią koronawirusa by móc dokończyć budowę toru i zorganizować rundę, i już teraz konieczne było podjęcie decyzji o tym, że wyścig być może odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku – w zależności od kalendarza. Jeśli jednak do skutku dojdą tegoroczne wyścigi w Azji, to MotoGP może pojawić się w Indonezji na testy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W środę organizatorzy MotoGP wizytowali na budowanym obiekcie. Nowy tor natomiast być może jeszcze w tym roku ugości zawodników World Superbike – runda ma odbyć się 14 listopada. Sezon WSBK jeszcze nawet się nie rozpoczął, i prawdopodobnie trochę jeszcze poczekamy na jego start. Organizatorzy zapewne będą chcieli, aby trwał wyjątkowo długo jak na tę serię – może nawet właśnie do listopada.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. w takim razie niech pracują nad torem skoro ma tam się odbyć WSBK, szkoda że mają na to tylko 7 miech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 0,388 sek