Home / MotoGP / GP Kataru będzie mogło odbywać się w deszczu!

GP Kataru będzie mogło odbywać się w deszczu!

Organizatorzy MotoGP przeprowadzili testy w celu stwierdzenia, czy GP Kataru będzie mogło odbywać się w deszczu. Wyniki testu są bardzo pozytywne – mokra nawierzchnia nie będzie zawodnikom królewskiej klasy sprawiać większych kłopotów. W 2009 roku z powodu deszczu przesunięto z niedzieli na poniedziałek. Obawiano się, że sztuczne oświetlenie będzie pod wpływem odbicia od toru oślepiało zawodników.

Jak informuje Gazetta dello Sport, Franco Uncini i Loris Capirossi odpowiadający w MotoGP za bezpieczeństwo sprawdzili niedawno tor Losail w ciemności. Tor został sztucznie zmoczony. Okazało się, że woda na nawierzchni nie jest przeszkodzą jeśli chodzi o widoczność, a w konsekwencji – bezpieczeństwo. Tak więc nawet jeśli w tym roku w Katarze będzie padało, wyścig MotoGP się odbędzie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednocześnie Michelin dopasowuje się do tej decyzji: w tym roku zawiezie do Kataru swoje opony deszczowe, tak samo jak na przedsezonowe testy, które poprzedzą pierwsze grand prix. Wcześniej takie opony nawet nie były do Kataru zabierane, bo i wyścigi w deszczu nie mogły się odbyć. Co ciekawe, zmiana ta dotyczy wyłącznie MotoGP – gdyby padało, zawodnicy mieliby dodatkową sesję treningową. Natomiast w Moto2 i Moto3 w przypadku złej pogody harmonogram weekendu dalej może być modyfikowany tak jak było wcześniej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Super sprawa! Z chęcią zobaczę więcej wyścigów nocnych, z tego co się orientuję, F1 ma 3 nocne wyścigi, co ma MotoGP być gorsze? Wg mnie nie ma innego tak dobrze prezentującego się wyścigu jak ten nocny w Katarze :)

  2. GP Kataru jest moim ulubionym. Jedyny w swoim rodzaju. Aby było więcej wyścigów w nocy ;-)

  3. Powiem szczerze że nie jestem do tego przekonany zwłaszcza jeśli jedzie grupa… Tu nie chodzi tylko o to czy mokry asfalt będzie odbijać światło. Bowiem większy problem może chodzić o refleksy tworzące się od kropli wody na wizjerze… Decyzja jest co najmniej nielogiczna bo to nie tylko mokry asfalt może oślepiać zawodników…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,463 sek