Home / MotoGP / GP Kataru opóźnione z powodu deszczu (Aktualizacja)

GP Kataru opóźnione z powodu deszczu (Aktualizacja)

Wyścig o GP Kataru w klasie MotoGP nie rozpoczął się zgodnie z planem – po wyścigach Moto3 i Moto2 nad torem Losail w Katarze zaczęło nieco padać. Organizatorzy nie mieli wyjścia – start przesunięto pierwotnie na 20:30 czasu polskiego. Nie rozwiązało to jednak sytuacji, bowiem stan nawierzchni nie odpowiadał zawodnikom.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dystans wyścigu miał liczył 21 okrążeń, a więc o jedno mniej, niż przewidziano. Deszcz, jaki pojawił się nad torem był co prawda minimalny, ale zawodnicy i tak nie mogą się ścigać w takich warunkach, ponieważ wcześniej nie odbyły się testy, i nie wiadomo, jak stawka poradziłaby sobie z ewentualnymi odbiciami świateł od nawierzchni. Zresztą, tor Losail kompletnie nie jest przystosowany do deszczu.

Póki co jednak padać przestało. Zawodnicy podczas wyjazdu na tor zaczęli jednak kręcić głowami i wygląda na to, że wyścig na razie nie wystartuje. Sporne okazało się jedno pobocze, gdzie rzekomo stała woda. Start po raz drugi odłożono. Gdy będziemy wiedzieć coś więcej – damy znać.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AKTUALIZACJA: Po kilkunastu minutach bezczynności, na tor ponownie wyjechał Medical Car, i sprawdzono nawierzchnię. Podjęto wreszcie decyzję: 2 okrążenia warm-up, po czym wyścig na dystansie 20 okrążeń. Czekamy.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 0,504 sek