GP Kazachstanu jednak odwołane! Dwie rundy na Misano

Pomimo wielu starań, i zagwarantowaniu Kazachstanowi jak najwięcej czasu na przygotowanie się do Grand Prix, drugi rok z rzędu runda w Kazachstanie została odwołana. FIM, IRTA i Dorna podają, że powodem takiej decyzji są problemy operacyjne i logistyczne, spowodowane przez powodzie w tym rejonie, które uniemożliwiają odbycie się wydarzenia w 2024 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamę

Nie chcąc jeszcze bardziej skracać kalendarza, który i tak jest już skrócony, przez odwołanie GP Indii, Dorna podjęła decyzję o zastąpieniu Kazachstanu kolejną rundą na torze Misano – Grand Prix Emilli Romanii. GP San Marino odbędzie się dwa tygodnie wcześniej, a druga runda na torze Marco Simoncellego będzie miała miejsce w weekend 20-22 września. Będzie to ostatni wyścig, przed rozpoczęciem azjatyckiej części sezonu, już tydzień później, w Indonezji.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamę

Powiązane artykuły

22 komentarzy

    1. Byłem na GP Niemiec. Powiem szczerze, że się zdziwiłem ponieważ było dużo mniej kibiców niż w latach 2015 czy 2016, niektóre sektory wręcz wiały pustka. Komentatorzy często wspominają, że MotoGP bije teraz rekordy popularności, teraz wiem, że to ich kolejny wymysł.

      0
      0
  1. Fajnie że, Dorna ma wytłumaczenie z tą powodzią w Kazachstanie.
    Tylko powódź miała miejsce kilka miesięcy temu i to w całkiem innym rejonie kraju.
    To tak jakby teraz komunikacja miejska w Rzeszowie miała duże opóźnienia, bo w Kwietniu w Szczecinie był wypadek w centrum miasta.
    Tor jest niegotowy i Hiszpanie po raz kolejny dali ciała z kalendarzem.
    Mam nadzieje, że po przejęciu przez Liberty dużo się w tej kwestii zmieni.
    Ciekawe jest też to, że w tym roku Balatonring miał być torem rezerwowym i chyba takim pozostanie.

    0
    0
    1. Było aż do 2009 włącznie. Nitka toru jest bardzo fajna, niestety z tego co kojarzę, to infrastruktura Donington nie zachwyca + bardzo przeciętna oglądalność na Silverstone, więc raczej nie ma zapotrzebowania na więcej rund w Wielkiej Brytanii

      0
      0

Dodaj komentarz

Back to top button