Home / MotoGP / GP Malezji najlepszą rundą sezonu MotoGP

GP Malezji najlepszą rundą sezonu MotoGP

Komisja Grand Prix zdecydowała, że najlepszą rundą mistrzostw świata w sezonie 2017 było GP Malezji, rozgrywane na torze Sepang. W skład Komisji Grand Prix wchodzą przedstawiciele organizatora MotoGP – Dorny, federacji FIM, stowarzyszenia producentów MSMA oraz stowarzyszenia IRTA.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W głosowaniu pod uwagę brane były takie aspekty jak poziom organizacji wyścigu, infrastruktura, udostępniona na torze oraz atmosfera. Poprzednio GP Malezji zwyciężyło w tym głosowaniu w 2012 roku. W tym sezonie tor przez trzy dni odwiedziło 166.486 fanów, co jest rekordową liczbą (rok temu było ich o 5 tysięcy mniej), mimo że pogoda była deszczowa.

W wyścigu podwójnie wygrali zawodnicy Ducati. Nagroda dla Sepang została przyznana w bardzo ważnym momencie – zrezygnowano bowiem z organizacji na tym torze GP Malezji w Formule 1. Kontrakt na MotoGP obowiązuje z kolei do 2021 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,447 sek