Home / MotoGP / GP USA w liczbach

GP USA w liczbach

3002 – Liczba punktów zdobyta w całej karierze GP przez Valentino Rossi’ego. Vale po zwycięstwie na torze Sachsenring, stał się pierwszym zawodnikiem w całej historii wyścigów GP, który przekroczył magiczną barierę 3000 punktów.
207 – Tyle wyścigów minęło od tego czasu kiedy całe podium zajęli ameykanscy amerykańscy jeźdźcy, ostatni raz miało to miejsce podczas GP Australii w Eastern Creek w 1993 roku, wtedy na podium znaleźli się Kelvin Schwantz, Wayne Rainey i Doug Handler.
24 – Liczba zwycięstw zdobyta przez Valentino Rossi’ego dla zespołu Yamaha Factory Racing. Tyle samo zwycięstw dla tego zespołu zdobył Wayne Rainey. Więcej triumfów dla Yamahy zdobył tylko Eddie Lawson, który stawał na najwyższym stopniu podium w tym zespole 26 razy.
9 – Liczba poprzednich GP rozegranych w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze dwa zostały rozegrane w 1964 i 1965 roku na torze Daytona. Pozostałe siedem rozegrano na torze Laguna Seca.
5 — Liczba wyścigów w tym sezonie, które Valentino Rossi zaczynał startując z poza pierwszej dziesiątki.
4 — Liczba Pole Position zdobytych w tym sezonie przez debiutującego w klasie MotoGP Daniela Pedrosę.
1 — Tylko jeden zawodnik, który zwyciężył na torze Laguna Seca nie był Amerykaninem. Był to Luca Cadalora, Włoch, który uczynił to w 1994 roku.
Źródło: motogp.com

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,408 sek