Home / MotoGP / Gresini Ducati prezentuje motocykle z Alexem Marquezem w składzie

Gresini Ducati prezentuje motocykle z Alexem Marquezem w składzie

W sobotę rano, podczas prezentacji we Włoszech, pokazano motocykl Gresini Ducati, który zachowuje kolorystykę z 2022 roku, ale z bardziej widoczną czerwienią Ducati. Ubiegły rok był pierwszym od 2014 roku, w którym Gresini działało jako prawdziwie niezależny zespół, po zakończeniu współpracy z Aprilią jako ekipą fabryczną.

Gresini świetnie odnalazło się w nowej rzeczywistości i to Enea Bastianini długo był najlepszym zawodnikiem Ducati w tabeli. Wydawało się nawet, że to właśnie niedoświadczony Włoch może rywalizować o pierwszy od 2007 roku tytuł mistrzowski dla włoskiej marki, bowiem wygrał aż cztery rundy. Finalnie został trzecim zawodnikiem świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Skład na sezon 2023 się zmienił. Bastianini został zwerbowany do składu fabrycznego przez Ducati, tymczasem jego miejsce zajął Alex Marquez. Dla Hiszpana to prawdopodobnie ostatnia poważna szansa, by zaistnieć w królewskiej klasie.

„Od momentu dołączenia czuję się wspaniale i jesteśmy podekscytowani przed nadchodzącym rokiem. Miałem okazję jeździć Ducati przez jeden dzień w Walencji, potencjał jest, ale nie jeździłem na limicie, więc musimy jeszcze zrozumieć sytuację i czerpać z niej pełnię korzyści. Ale pierwsze wrażenie było bardzo dobre. Wiemy, że ten motocykl może walczyć o mistrzostwo”. – powiedział Alex Marquez.

Di Giannantonio pozostawał w cieniu Bastianiniego, ale i tak poradził sobie bardzo przyzwoicie. „Przeprowadziliśmy test w Walencji, który poszedł naprawdę dobrze i spodziewamy się, że w kolejnym teście w Malezji sprawdzimy kilka nowych elementów”. – dodał Fabio Di Giannantonio, który współpracuje teraz z nowym szefem mechaników, Frankiem Carchedi.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Moim zdaniem Alex będzie czarnym koniem tego sezonu, ale jak będzie to zobaczymy.

  2. Gresini będzie miał chyba zeszłoroczne maszyny GP22, prawda to?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,451 sek