Home / MotoGP / Hafizh Syahrin: Pierwszy raz pojadę motocyklem MotoGP

Hafizh Syahrin: Pierwszy raz pojadę motocyklem MotoGP

W testach MotoGP w Tajlandii na maszynie królewskiej klasy zadebiutuje Hafizh Syahrin. Malezyjczyk zastąpi w nich chorego Jonasa Folgera. Stoi przed ogromną szansą występu we wszystkich wyścigach MotoGP w tym roku, choć oficjalnego potwierdzenia kontraktu na 2018 rok jeszcze nie ma. Syahrin chce udowodnić, że posada w Tech 3 mu się należy.

“Przede wszystkim, chciałbym podziękować Herve Poncharalowi za danie mi tej szansy i oczywiście całemu zespołowi Monster Tech 3 Yamaha. Spróbuję dać z siebie wszystko przez te trzy dni w Tajlandii. Dla mnie jazda motocyklem MotoGP to jak spełnienie marzeń. Muszę przyznać, że jestem strasznie podekscytowany tą szansą. Mam nadzieję, że będe potrafił być szybki od samego początku, aby pokazać wszystkim, że jestem w stanie to zrobić.” – powiedział Syahrin.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Chcę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i dzięki którym stało się to możliwe. Jestem niewiarygodnie szczęśliwy i czekam już na to, by być w Buriram, ponieważ to będzie pierwszy raz, kiedy będę jeździł motocyklem MotoGP. Wiem, że muszę się wiele nauczyć jeśli chodzi o jazdę na Yamasze YZR-M1, ale jestem chętny by spróbować zrozumieć, jak funkcjonuje zespół. Wiem, że są bardzo doświadczeni, więc wyciągnąć jak najwięcej z ich wkładu. Przez zimę wiele trenowałem, mam więc nadzieję, że ciężka praca się opłaci. Nie mogę już się doczekać rozpoczęcia tego testu.” – dodał malezyjski zawodnik.

Dla szefa Tech 3 to był trudny okres: “Jak wszyscy wiedzą, odkąd Jonas Folger zdecydował, że nie będzie się ścigał w 2018 roku, szukaliśmy kogoś, kto będzie mógł go zastąpić. Od testów w Sepang mieliśmy wiele spotkań i zdecydowaliśmy, że bardzo dobrym wyborem dla Tech 3 Yamahy będzie Hafizh Syahrin. Na razie są to tylko trzy dni, ale jestem więcej niż pewny, że Hafizh pokaże co potrafi. Jest młody, ma dopiero 23 lata, ma już miejsca na podium w Moto2, co nie jest łatwe do osiągnięcia. Na koniec sezonu 2017 dostał się do TOP10, co jest wielkim osiągnięciem, wiemy jak ciężka jest to kategoria.” – powiedział szef zespołu Tech 3 Yamahy – Herve Poncharal.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
101 zapytań w 0,337 sek