Home / MotoGP / Hayden w końcu na pole position

Hayden w końcu na pole position

Kwalifikacje w klasie MotoGP przebiegały pod dyktando zespołu Kawasaki Racing aż do ostatnich minut, kiedy to przesiadka na miękkie opony pozostałych kierowców spowodowała zepchnięcie „
Kwalifikacje w klasie MotoGP przebiegały pod dyktando zespołu Kawasaki Racing aż do ostatnich minut, kiedy to przesiadka na miękkie opony pozostałych kierowców spowodowała zepchnięcie „zielonych” na dalsze miejsca. Mimo to Shinya Nakano zdołał w ostatnich sekundach wskoczyć na drugie miejsce.

Pole position zdobył Nicky Hayden (1:29.020), który przez większość sesji znajdował się na odległej pozycji i nic nie wskazywało na to, że powalczy o pierwszy rząd.
To pierwsze PP dla Nicky’ego w tym sezonie (ostatnie miał również na tym torze w zeszłym roku) i na pewno bardzo ważne psychologicznie w walce o tytuł.

Shinya Nakano (1:29.258) bardzo dobrze wykorzystał najnowszy transport opon Bridgestone i wystartuje ze środka pierwszego rzędu.

Obrońca tytułu Mistrza Świata, Valentino Rossi (1:29.271), zajął trzecią pozycję po raczej przeciętnej sesji w jego wykonaniu.

W drugim rzędzie staną jutro: Colin Edwards (1:29.680), Carlos Checa (1:29.865), który był najszybszy podczas porannej sesji i Marco Melandri (1:29.949).

Pewien niedosyt musi odczuwać Casey Stoner (1:29.969) zajmując dopiero ósme miejsce na swoim terytorium. Młody Australijczyk był ostatnim kierowcą, który przełamał granicę czasową 1:30.

Analizując konsekwencję w czasach okrążeń można odnieść wrażenie, że faworytami do jutrzejszego wyścigu będą: Shinya Nakano, Valentino Rossi i Loris Capirossi.
Niestety maszyny Kawasaki często nie radziły sobie z utrzymaniem tempa podczas całego wyścigu, dlatego podium będzie i tak niezłym osiągnięciem dla Japończyka.
Pamiętajmy jednak, że technicy z poszczególnych zespołów wykorzystają pozostające do wyścigu godziny w celu poprawienia ustawień i z pewnością po jutrzejszej porannej rozgrzewce otrzymamy jaśniejszy obraz potencjału kierowców i ich maszyn.

Wyniki:

Kwalifikacje

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,375 sek