Home / MotoGP / Hayden zastąpi kontuzjowanego Millera?

Hayden zastąpi kontuzjowanego Millera?

Nicky Hayden

Nicky Hayden, zdobywca tytułu mistrzowskiego z 2006 roku w klasie królewskiej, prawdopodobnie powróci do MotoGP na czas GP Aragonii, by zastąpić kontuzjowanego Jacka Millera.

21-latek podczas GP Austrii doznał pęknięcia kości prawego nadgarstka oraz jednego z kręgów, co przyczyniło się do wykluczenia zawodnika ze startu w czeskim Brnie. To zdarzenie spowodowało powstanie plotki, jakoby Hayden, obecnie zawodnik World Superbike zajmujący szóste miejsce w tabeli mistrzostw świata, miał zastąpić Australijczyka podczas rundy rozgrywanej w Silverstone.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak pamiętamy, Miller jednak tam wystartował.  Tym razem kwestia ewentualnego zastępstwa wygląda bardziej przekonująco.

Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone to mimo wszystko wygląda na to, że Miller, sensacyjny zwycięzca z Assen, potrzebuje więcej czasu, by powrócić do pełni sił i być gotowym do rundy w Motegi, która otworzy maraton trzech rund rozgrywanych tydzień po tygodniu.

Amerykanin w wywiadzie dla oficjalnej strony World Superbike przyznał, że jest gotowy na zastąpienie Millera. Jeśli tak by się stało, byłby trzecim w tym roku zawodnikiem WSBK, który gości w MotoGP, po Alexie Lowesie i Xavim Foresie. Cała trójka w ten weekend rywalizuje na Lausitzringu. Hayden w sobotnim wyścigu zajął świetne, 3. miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Marta Stachura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,412 sek