Home / MotoGP / Hernandez w zespole Aspara na sezon 2016

Hernandez w zespole Aspara na sezon 2016

Hernandez
Kolumbijski zawodnik opuszcza po obecnym sezonie garaż Pramac Ducati i zastępuje mistrza świata z sezonu 2006 Nicky’ego Haydena w zespole Aspara.

Hernandez awansował do królewskiej klasy w 2012 roku dosiadając motocykla CRT. W połowie sezonu 2013 trafił do Pramac Ducati gdzie zastępował kontuzjowanego Bena Spiesa. Na stałe w satelickim zespole Ducati został na lata 2014 i 2015.

Yonny w tym sezonie radzi sobie dość przeciętnie. Pomimo doświadczenia z motocyklem Ducati zostaje w tyle za swoim kolegą zespołowym Danilo Petruccim, który jeździ na starszym modelu Desmosedici i jest to jego pierwszy sezon w zespole Pramaca. Miejsce Hernandeza zajmie Scott Redding z teamu Marc VDS.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Aspar korzysta z motocykli Hondy w specyfikacji Open, jednak na początku obecnego roku stracił swojego głównego sponsora Drive M7, a plotki w padoku niosą, że być może w następnym sezonie Aspar zwiążę się z Ducati. 27-latek z Medellin za swojego kolegę zespołowego będzie miał Eugena Laverty, który w tym roku debiutuje w stawce MotoGP.

Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu Aspara. Chce dać z siebie wszystko, aby osiągnąć najlepsze możliwe wyniki. Wiem, że zespół składa się z profesjonalistów i w przyszłorocznym sezonie będziemy na wysokim poziomie. Zespól przez lata wygrywał, więc mam nadzieję, że szybko dostosujęmy się do zmian w MotoGP i zyskamy na tym. To będzie nowe wyzwanie” – komentował Hernandez

źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

komentarze 2

  1. jesli tak to będzie 8 Ducatów w stawce; ale od 2017 limit 24 motocykli; więc bedzie wtedy 6 producentów i statystycznie każdy bedzie mógł miec jeden zespół satelicki

  2. Teoretycznie, ale Suzuki nie ma takich planów. KTM będzie bardziej prywatny niż fabryczny.
    Ducati może być więcej niż 8 w przyszłym roku ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,457 sek