Home / MotoGP / Honda już zaplanowała dziką kartę dla Bradla

Honda już zaplanowała dziką kartę dla Bradla

Tester zespołu Hondy – Stefan Bradl – po raz pierwszy w tym roku wystartuje w wyścigu w maju – będzie to GP Hiszpanii na torze w Jerez de la Frontera. Niemiec jest mocno zapracowanym zawodnikiem testowym – w zeszłym roku jechał aż pięć razy: dwa razy z dzikimi kartami, raz zastąpił kontuzjowanego Franco Morbidelliego, a dwa razy Cala Crutchlowa.

Jako, że zespoły objęte ograniczeniami mogą skorzystać tylko z trzech dzikich kart, to kolejne starty Bradla najprawdopodobniej będą miały miejsce w Brnie oraz w Misano.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ducati i Suzuki również mają konkretne plany dla swoich zawodników testowych, którymi są Michele Pirro raz Sylvain Guintoli. Obaj mają pojawić się trzykrotnie, tak samo jak rok temu.

Zespoły nieobjęte ograniczeniami mogą korzystać z dzikich kart częściej – aż sześć razy. I tak przykładowo, Bradley Smith z Aprilii już w ten weekend pojedzie w GP Kataru. Kolejne jego starty mają mieć miejsce w Barcelonie, Brnie, Aragonii i Walencji.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,384 sek