Home / MotoGP / Honda mogła zablokować Lorenzo możliwość testów i startów z dziką kartą

Honda mogła zablokować Lorenzo możliwość testów i startów z dziką kartą

Jorge Lorenzo przyznał jakiś czas temu, że w porozumieniu o zerwaniu dwuletniego kontraktu z Repsol Hondą japońska ekipa miała możliwość zawarcia klauzuli, która zakazywałaby Hiszpanowi wszelkich aktywności torowych z inną ekipą w MotoGP w sezonie 2020. Jednak nie zrobiła tego, a Lorenzo po zaledwie kilku tygodniach wrócił pod skrzydła Yamahy i odbył już pierwsze testy. Jest również duża szansa, że w czerwcu zobaczymy go startującego z dziką kartą.

32-latek dziękował Alberto Puigowi, że nie pozbawił go takiej możliwości, mimo że pierwszy i jedyny wspólny rok startów dla Hondy był daleki od ideału. „Zawsze miałem dobre wsparcie w czasie tego roku, który spędziłem w Hondzie. Jestem bardzo wdzięczny, że nie nałożyli klauzuli, przez którą nie mógłbym jeździć w tym roku. Mogli to zrobić, ale nie zrobili.” – powiedział.

Alberto Puig nie żywi urazy do swojego byłego zawodnika za to, że ten od razu wrócił do swojego macierzystego zespołu, mimo, że w Hondzie ogłosił przejście na zawodniczą emeryturę, a ostatnio przyznał nawet, że bardzo nieznacznie wzrosły szanse na powrót do regularnego ścigania.

„Mieliśmy umowę na dwa lata, ale zawodnik przyszedł do nas mówiąc, że nie chce już się ścigać, zamiast tego chce zająć się swoim stanem zdrowia fizycznego, aby się bardziej nie zranić, i że nie mógł znaleźć w sobie motywacji, aby jeździć tym motocyklem z powodu braku wyczucia. Oczywiście, mogliśmy powiedzieć jedynie „w porządku, jeśli naprawdę chcesz przestać”.” – powiedział szef Repsol Hondy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem szczęśliwy, bo Honda zrobiła coś, co było w 100% właściwe. Powiedział nam, że nie jest gotowy aby jeździć i uszanowaliśmy to. Honda nigdy nie będzie naciskać na gościa by jeździł z szybkością 300km/h jeśli sam tego nie chce. To jasne w 100%.” – dodał.

„W Walencji było jasne, że jego zamiarem jest zaprzestanie ścigania. To dlatego oficjalnie to ogłosiliśmy. Później – nie jest ważne z jakich powodów – zadecydował jednak aby kontynuować. Muszę powiedzieć, że z perspektywy Hondy każda osoba jest wolna i może robić ze swoim życiem co chce. Szanujemy to. Jeśli po kilku miesiącach zmienił zdanie i dostał taką szansę, to cieszymy się z jego radości. Nie zamierzamy się w to dalej angażować.” – skomentował Puig.

Lorenzo na testach w Malezji uzyskał zaledwie 21. czas w gronie zawodników etatowych i testerów, jednak wynik ten nie jest miarodajny, bowiem jeździł ubiegłorocznym motocyklem, ponadto jego celem nałożonym przez Yamahę nie było uzyskiwanie jak najlepszych wyników.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Wyników nie było, więc hondzie było na rękę rozwiązanie tego kontraktu. Z jakiegoś zakazu testowania czy startu z dziką kartą też by im raczej nic nie przybyło więc gdzie sens podejmowania takich kroków

  2. Lorenz to szpieg:)) poszedł do hondy, zobaczył dlaczego są tacy szybcy i teraz przekaże całą tajemną wiedzę yamaszce:) mało tego, on to uknuł razem z rossim….coś czuję, że vale będzie mistrzem w 2020 i nie odda tytułu przez najbliższe kilka lat….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,401 sek