Home / MotoGP / Honda najlepszym konstruktorem. Punktowali Marquez, Pedrosa i Crutchlow

Honda najlepszym konstruktorem. Punktowali Marquez, Pedrosa i Crutchlow

Honda dzięki czwartej pozycji Marka Marqueza w GP Malezji już teraz zagwarantowała sobie tytuł najlepszego konstruktora (inaczej – producenta) MotoGP w sezonie 2017, broniąc zeszłoroczne osiągnięcie. Zwycięstwo w jednej z dwóch najważniejszych klasyfikacji to już 23. mistrzostwo świata dla Hondy jako konstruktora w najwyższej klasie i 67. w historii startów we wszystkich klasach mistrzostwach świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do klasyfikacji w każdym wyścigu bierze się wynik najlepszego zawodnika na danym motocyklu (fabrycznym lub satelickim). I tak, na Marquez był najlepszy aż 13 razy (sześć razy z kompletem 25 punktów). Dwa razy najlepszy był Dani Pedrosa (jedno zwycięstwo). W GP Argentyny i GP Wielkiej Brytanii najlepszy był za to Cal Crutchlow. Inni zawodnicy na Hondach nie dołożyli się bezpośrednio do wyniku punktowego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,410 sek