Home / MotoGP / Honda zadeklarowała udział w MotoGP do 2026 roku

Honda zadeklarowała udział w MotoGP do 2026 roku

Kolejni producenci podpisują umowę z organizatorami MotoGP – hiszpańską Dorną – która zobowiązuje ich do startów co najmniej do końca sezonu 2026. Teraz zrobiła to Honda, mimo że ostatni rok był dla japońskiej ekipy fabrycznej wyjątkowo słaby.

Można spodziewać się, że wszyscy aktualnie obecni w stawce producenci podpiszą porozumienie. Przyszłość cyklu wydaje się być pewniejsza niż kiedykolwiek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Honda, a także jej zespoły satelickie, będą więc dalej startować w królewskiej klasie. Debiut japońskiej marki miał miejsce w 1954 roku, a więc nieco później niż ruszyły Motocyklowe Mistrzostwa Świata.

Pierwsze zawody Hondy były to zmagania w ramach Isle of Man TT, które w tamtym czasie stanowiły część cyklu mistrzowskiego. Honda zdobyła już we wszystkich klasach 800 zwycięstw. Aż 25 zawodników zdobywało tytuły. Żadna inna marka nie może poszczycić się takim osiągnięciem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,414 sek