Home / MotoGP / Honda zaprezentowała kaski dla mechaników

Honda zaprezentowała kaski dla mechaników

Honda

Repsol Honda to pierwszy zespół, który pokazał nowe zabezpieczenie dla osób przebywających w pit-lane podczas wyścigów ze zmianami motocykla – w 2017 roku obowiązkowe będzie noszenie kasków przez mechaników, którzy obsługują maszynę po zjeździe zawodnika na jej wymianę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bezpośrednią przyczyną wprowadzenia tej nowinki był wypadek, jaki spowodował w Argentynie Alvaro Bautista. Hiszpan podczas wjazdu na swoje stanowisko miał uślizg i staranował ekipę. W sezonie 2017 kaski będą więc obowiązkowe. Ograniczona zostanie także ilość mechaników podczas zmiany motocykla – dopuszczalne będzie przebywanie przy nim tylko trzech osób.

Źródło: motorcyclenews.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Bautista wjechal gosciowi w nogi, czy na pewno o bezpieczenstwo tu chodzi? Kilka kaskow to zawsze wiecej miejsca na logo sponsora ;-).

  2. No nie wiem, mam trochę mieszane uczucie. W F1 też mają kaski i nikt tego nie komentuje. Pytanie – czy mechanik w MotoGP jest w takim samym stopniu narażony na niebezpieczeństwo urazu głowy jak wydaje się być mechanik w F1. Jak do takiego urazu głowy zarówno wśród mechaników F1 jak i MotoGP mogłoby dojść podczas pit-stopów ? Czy tylko zatem chodzi o marketing i pola reklamowe czy o coś czego nie ogarniam ? Nie wiem. Jedno jest zaś pewne – na pewno to nikomu nie zaszkodzi.

  3. Większość czasu i tak będą pewnie siedzieć bez nich a nawet nie będą pokazywani bo i po co. To nie wyścigi samochodowe z pit stopami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 0,444 sek