Home / MotoGP / Hungaroring zmienia się, by gościć MotoGP

Hungaroring zmienia się, by gościć MotoGP

1715704-flaga-wegier

Włodarze toru Hungaroring zdradzili plany przyciągnięcia na węgierski tor serii MotoGP już w 2018 roku. Na obiekcie w tym sezonie mają odbywać się prace, by mogły na nim startować motocykle. W zeszłym roku tor po raz pierwszy od budowy w 1985 roku otrzymał nową nawierzchnię.

W tym roku prace będą wykonywane w trzech etapach. Zmienione zostaną strefy bezpieczeństwa, postawione nowe budynki w pit-stopach, a także trybuny i centrum dla gości oraz muzeum. Wszystko po to, by spełnić wymogi federacji FIM, dotyczące MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

MotoGP miało już gościć na Węgrzech. Głośna była sprawa toru Balatonring w 2009 roku. Budowa jednak nie udała się z powodu problemów finansowych, w efekcie czego do kalendarza w 2010 roku trafił czwarty hiszpański tor – Motorland Aragon.

GP Węgier odbywało się natomiast jeszcze w czasach 500ccm – na liście zwycięzców zapisali się Mick Doohan oraz Eddie Lawson.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,539 sek