Home / MotoGP / Iannone: Dzisiaj nie było tak źle

Iannone: Dzisiaj nie było tak źle

Andrea Iannone

Andrea Iannone zdecydowanie zdominował dzisiejsze treningi. Mimo najlepszych rezultatów w FP1 i FP2 zawodnik Ducati nie jest jednak w 100 procentach zadowolony ze swojego motocykla.

W najbliższą niedzielę Andrea Iannone wystartuje do wyścigu z ostatniej pozycji. Na Włocha została nałożona kara startu z końca stawki po incydencie z Jorge Lorenzo podczas GP Katalonii. Zawodnik Ducati wraz ze swoim zespołem może więc skupić całą swoją uwagę na poszukiwaniu i konfiguracji ustawień motocykla na wyścig.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ekipa wzięła się do roboty już dziś. #29 od początku dnia miał świetne tempo. Podczas pierwszego wolnego treningu uzyskał czas 1’34.349, a wraz z poprawą warunków na holenderskim obiekcie po południu, podczas drugiej sesji treningowej udało mu się ponownie ustanowić najlepszy czas na okrążeniu. Równocześnie Iannone poprawił swój rezultat z porannej sesji o ponad 0,7 sekundy.

„Dzisiaj nie było tak źle.” – powiedział Iannone. – „Pierwsze wrażenia z jazdy były całkiem dobre, zarówno dla mnie, jak i mojego zespołu, ale sytuacja nie jest łatwa. Trudno było zmienić kierunek na motocyklu i staraliśmy się to poprawić, ale nie mogliśmy tego ulepszyć tak bardzo jakbyśmy chcieli. To jest dla nas ważny punkt, a zwłaszcza dla mnie, ponieważ chodzi tutaj o wykorzystanie swojej siły, a w związku z tym trzeba być silnym również w trakcie wyścigu.”

„Jutro na pewno postaramy się poprawić tę sytuację i przesunąć nasze granice. Mam nadzieję, że możemy jechać jeszcze szybciej, ale na razie nie jest źle zakończyć obydwie sesje na pierwszym miejscu.” – zakończył Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,460 sek