Home / MotoGP / Iannone: Nie oczekuję wiele w GP Kataru

Iannone: Nie oczekuję wiele w GP Kataru

Andrea Iannone przyznał, że nie spodziewa się szczególnie dobrego wyniku w swoim pierwszych wyścigu dla Aprilii. Włoch chciałby po prostu ukończyć GP Kataru. Testy przedsezonowe kończyły się raczej rozczarowującymi wynikami, nawet w porównaniu do swojego partnera zespołowego, Aleixa Espargaro.

To już trzeci zespół fabryczny w karierze Iannone. “Generalnie, nie oczekuję wiele. Jestem trochę… może nie pesymistą, bo ja zawsze myślę pozytywnie, ale ważne, żeby zacząć ten rok od ukończenia wyścigu. Chcemy dobrze zacząć, poprawiać się w trakcie weekendu i na koniec zobaczymy, jaką pozycję możemy zająć w wyścigu. Z pewnością ważne będzie w pełni wykorzystać nasz pakiet, to jest cel.” – powiedział #29.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W Katarze Iannone starał się, aby uczynić motocykl RS-GP bardziej płynnie jeżdżącym. “Pozytywna strona jest taka, że mam dobre wyczucia punktów hamowania i pierwszą fazę zakrętu. Na pewno musimy jednak poprawić nieco skręcanie motocykla. Postaramy się w tym roku poprawić sytuację. Wiem, jak ciężko jest to zrobić na jednych testach czy w trakcie jednego weekendu. Tak czy inaczej, to nasz cel.” – skomentował.

W zeszłym roku oba motocykle Aprilii uplasowały się poza punktami. Espargaro co prawda walczył o TOP10, jednak z powodu usterki nie udało się dowieźć tego wyniku do mety. Na Losail w testach wykonywał symulacje wyścigowe.

“Zrobiłem 22 okrążenia. Oczekiwałem, że będę szybszy, trafiliśmy znów na te same problemy, ale po to są testy, by się na nich uczyć. To dlatego tak ważne są symulacje wyścigowe. Teraz inżynierowie mają wiele informacji, aby poprawić motocykl na wyścig, który odbędzie się za kilkanaście dni. Byłoby fajnie mieć jeszcze kilka dni, ale każdy jest w takiej samej sytuacji.” – powiedział po testach Aleix Espargaro.

“Definitywnie, RS-GP na 2019 roku jest lepszy od tego z 2018, ale nie jestem pewny czy jesteśmy gotowi na walkę o TOP10 w każdym wyścigu. Spróbujemy i zobaczymy, jak blisko lub daleko jesteśmy.” – dodał Hiszpan.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Nie ważny wynik na mecie, ważne że na fociach będzie się pieknie prezentował po ostatniej operacji plastycznej :D

  2. ianone niestety ale nigdy nie skonczy wyscigu w top 10 :0

  3. Teraz całą energię ,,wkłada” w tą rumuńską modelkę.

  4. Myślę że w Katarze jak będzie sucho to miejsca 8-10, będzie okej.Tak sobie myślę że w trakcie sezonu jak będą wyścigi mokre to Iianonne ma szanse na walkę w czołówce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 0,449 sek