Home / MotoGP / Iannone próbuje naśladować Vinalesa

Iannone próbuje naśladować Vinalesa

Andrea Iannone przyznał, że aby wyciągnąć maksimum z motocykla Suzuki stara się naśladować styl jazdy, należący do Mavericka Vinalesa, który w zeszłym roku wywalczył dla japońskiego zespołu pierwsze od powrotu podium oraz zwycięstwo. Suzuki bardzo zabiegało o pozostanie Hiszpana, ten jednak wybrał ofertę Yamahy i zastąpił w niej Jorge Lorenzo. Suzuki sięgnęło zatem po Iannone.

Włoch powiedział, że musiał ciężko pracować, by swój styl jazdy upodobnić do bardziej agresywnego stylu Vinalesa. “Chciałem szybko zaadaptować się do tego motocykla, ale aby pojechać szybko, musisz mieć styl jazdy identyczny jak Vinales. Starałem się go naśladować, ale nie leży to w mojej naturze. On nigdy nie hamuje do zakrętu w złożeniu, ale wtedy, gdy motocykl jedzie prosto. Czeka, zanim zacznie skręcać, a dopiero później zaczyna przyspieszać.” – powiedział Iannone.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Większość zawodników używa hamulca aby wprowadzić motocykl w zakręt, a potem przyspiesza.” – porównał były reprezentant Ducati. “Teraz próbuję zaadaptować się nieco bardziej, aby nadrobić braki.”

Iannone świetnie rozpoczął przedsezonowe testy w Malezji, ale potem w Australii i Katarze nie było już tak dobrze. Dopiero końcówka ostatniego dnia na torze Losail była dla Włocha powodem do optymizmu. “Znaleźliśmy coś ważnego. Trzy ostatnie okrążenia pojechałem z czasami, jakich nie osiągałem w tamytch dniach. Wciąż mieliśmy problemy z chatteringiem, zwłaszcza w zakręcie #6, gdzie nie mogłem hamować tak, jakbym chciał. Ale poprawiliśmy stabliność i pewność siebie na hamowaniach. To duży krok naprzód.” – tłumaczył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

 1. czuje top 6 dla iannone w każdym wyścigu :-)

  • Bądź co bądź Iannone to zawodnik z czołówki motogp do tego motocykl suzuki jest mocno konkurencyjny noe zdziwię się jak wpadnie kilka razy na podium

 2. Pamiętajmy, że w 2016 Suzuki miało jeszcze bodajże taryfy ulgowe, a po podiach i zwycięstwie Vinalesa od 2017 chyba już będą mieli trochę ciężej :)

 3. “Włoch powiedział, że musiał ciężko pracować, by swój styl jazdy upodobnić do bardziej agresywnego stylu Vinalesa.”

  “On nigdy nie hamuje do zakrętu w złożeniu, ale wtedy, gdy motocykl jedzie prosto. Czeka, zanim zacznie skręcać, a dopiero później zaczyna przyspieszać.”

  To są zdania sprzeczne, agresywny styl to wtedy gdy mimo obawy o uślizg hamuje się w złożeniu. to co robił Vinales to styl zachowawczy. Agresywnie to jeździ Marquez – tak operuje hamulcami w złożeniu że RC213V wierzga niczym dziki mustang.

  • sb.slav – wszystko co napisałeś jest logiczne i zgodziłabym się nawet z tym jednak podparłeś się złym cytatem gdyż AI powiedział ” Chciałem szybko zaadaptować się do tego motocykla, ale aby pojechać szybko, musisz mieć styl jazdy IDENTYCZNY jak Vinales.”.
   Słowo “agresywny” napisał Paweł Krupka we wprowadzeniu do wypowiedzi AI. Styl jaki potem opisuje Ianonne nie jest stylem agresywnym ( i mtu sb.slav masz całkowita rację) więc myślę że “agresywny jak Vińales” to sformułowanie które z wypowiedzią AI nie ma nic wspólnego a jest po prostu radosną twórczością naszego Pawełka :-))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,554 sek