Home / MotoGP / Iannone: Robota Lorenzo łatwiejsza od mojej

Iannone: Robota Lorenzo łatwiejsza od mojej

Andrea Iannone z ekipy Aprilii uważa, że obecna sytuacja Jorge Lorenzo w Hondzie i wyzwania z jakimi musi się mierzyć Hiszpan mają inną skalę. Obaj zmienili jeden fabryczny zespół na inny: Iannone Suzuki na Aprilię, a drugi – Ducati na Hondę. Obaj również są przyćmiewani przez partnerów zespołowych, którzy w zespołach są od lat.

Iannone zebrał w tym roku zaledwie siedem punktów, przy 27 oczkach zgromadzonych przez Aleixa Espargaro. Jak uważa Włoch, Jorge Lorenzo ma łatwiej, bowiem nie spoczywa na nim tak wielka odpowiedzialność konieczności poprawienia motocykla. W końcu na jego maszynie Marc Marquez wygrywa tytuły mistrzowskie, a Aprilia cały czas próbuje gonić czołówkę.

“Dzisiaj w MotoGP stawka jest bardzo ściśnięta, a 2-3 dziesiąte sekundy to niewiarygodny skok. Musimy prowadzić rozwój, na naszych ramionach spoczywa wielka odpowiedzialność, więc moim zdaniem Jorge ma łatwiej.” – powiedział Iannone. “Jest wielkim mistrzem, bardzo utalentowanym zawodnikiem i ma bardzo silnego partnera zespołowego, ale poza tym jeździ na mistrzowskim motocyklu, więc w każdej chwili może zaskoczyć i być konkurencyjnym. Uważam, że poradzi sobie z tym, nie mam wątpliwości.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“My mamy gorzej. Nie tylko trzeba się zaadaptować do motocykla i zrozumieć pewne kwestie, ale także dawać dobre wskazówki i kierunek rozwoju. Motocykl jest dla mnie bardzo wymagający fizycznie. To trochę zaskoczenie, ale zawsze daję z siebie wszystko. Wszyscy goście pracują na moją rzecz i we mnie wierzą. To dobra sytuacja.” – dodał.

Iannone dodał też, że chce walczyć z Aleixem Espargaro, by dorównywać jego poziomowi. “To obecnie nasz cel. Chcę po sześciu czy siedmiu wyścigach móc z nim rywalizować, bo mamy ten sam motocykl. Powoli się go uczę.” Zapytany o to, czy Aprilia będzie miała nowe części na powyścigowych testach w Barcelonie, odpowiedział: “Nie wiem. Staram się podchodzić po kolei do każdego kolejnego dnia, bo to najważniejsze. Mam trochę problemów z tą maszyną i chcę dalej się uczyć. Jest wiele to poprawienia, ale potrzeba nam czasu.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kto wyżej w klasyfikacji zakończy sezon?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,496 sek