Home / MotoGP / Iannone: Skupialiśmy się na tempie wyścigowym

Iannone: Skupialiśmy się na tempie wyścigowym

Andrea Iannone

Najlepszy czas podczas drugiego dnia testów przedsezonowych w Malezji oraz ostatecznie drugi wynik ogólnie w tym tygodniu – dla wielu fanów MotoGP tempo Andrei Iannone na nowym dla niego Suzuki było wielkim zaskoczeniem. Trzeiego dnia Włocha zabrakło już w czołówce. Dlaczego – odpowiedź jest prosta: Iannone myślał o testowaniu pod kątem wyścigu, a nie uzyskania najlepszego czasu okrążenia.

Na pewno nie pomogły także dwa upadki, jakie zaliczył Iannone ostatniego dnia testów. Na koniec okresu spędzanego w Malezji Włoch przegrał jedynie z Maverickiem Vinalesem – rewelacyjnym nowym nabytkiem Yamahy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Dzień był pozytywny, a moje odczucia dobre. Dziś próbowaliśmy skupiać się na tempie wyścigowym, szukając dobrego balansu motocykla i stabilności osiągów. Poprawialiśmy się z sesji na sesję, co jest pozytywne.” – powiedział po zakończeniu testów Andrea Iannone.

“Ustawienia także uległy polepszeniu, zwłaszcza jeśli chodzi o przód motocykla. Wczoraj doświadczaliśmy wibracji na hamowaniach i w wolnych zakrętach, dziś udało się rozwiązać problem. Ogólnie jestem bardzo usatysfakcjonowany tymi trzema dniami. Pracowało nam się w zespole świetnie. Moje odczucia co do GSX-RR są bardzo pozytywne. Oczywiście wiele jeszcze możemy poprawić, ale teraz nasi inżynierowie mają dużo danych do przerobienia. Na pewno będziemy mogli zrobić kolejne kroki do przodu.” – dodał włoski zawodnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,449 sek