Home / MotoGP / Iannone: To był bardzo trudny wyścig

Iannone: To był bardzo trudny wyścig

iannone

Andrea Iannone stoczył ambitną walkę podczas zawodów Mistrzostw Świata o GP Katalonii. Włoch ostatecznie uzyskał kolejny bardzo dobry wynik. Zajął 4. miejsce.

25-latek wypadł dosyć przeciętnie w kwalifikacjach. Startował dopiero z czwartego rzędu, a dokładnie z 12. miejsca. W trudnych warunkach w Montmelo Ducati Włocha pomału odrabiało stratę, by ostatecznie zająć bardzo dobrą, czwartą lokatę. Do podium zabrakło ponad 5. sekund, ale mimo wszystko Iannone zaliczył kolejny bardzo dobry start w MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dzięki równej formie we wszystkich dotychczasowych rundach Włoch zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej za dwoma kierowcami Yamahy. Po występie w Katalonii wyprzedził swojego partnera z drużyny Ducati Andreę Dovizioso, który nie ukończył drugiego z rzędu wyścigu.

„To był bardzo trudny wyścig, a ogólnie cały weekend nie był dla nas łatwy. Zawsze staramy się wprowadzać ulepszenia i osiągnąć określony przed startem cel. Skupiłem się mocno na wyścigu, ponieważ warunki były niezwykle ciężkie. Chciałem uzyskać jak najlepszy wynik bez popełnienia błędów. Motocykl ślizgał się po całym torze. Nie jestem zadowolony z tego czwartego miejsca, ponieważ wiem, że stać nas na jeszcze więcej. Mimo wszystko przywiozłem kilka ważnych punktów do domu i jestem z powrotem na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej” – powiedział Iannone.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 2,292 sek