Home / MotoGP / Ilmor gotowy do debiutu

Ilmor gotowy do debiutu

Najmłodszy zespół klasy MotoGP, Ilmor, zakończył właśnie dwudniowe testy na torze Jerez i zamierza zadebiutować podczas przedostatniej rundy 13 października.

Testy w Jerez pomogły zespołowi dowiedzieć się jak nowy Ilmor X3 z silnikiNajmłodszy zespół klasy MotoGP, Ilmor, zakończył właśnie dwudniowe testy na torze Jerez i zamierza zadebiutować podczas przedostatniej rundy 13 października.

Testy w Jerez pomogły zespołowi dowiedzieć się jak nowy Ilmor X3 z silnikiem V4 o pojemności 800cc zachowuje się na różnych torach. Przed ostatnie dni zespół Ilmora, wraz z Suter Racing Technology (projektant zawieszenia) dokonał ostatecznych zmian w ustawieniach motocykla i z niecierpliwością wyczekuje kolejnej rundy MotoGP w Estoril.

Ostatnie testy w Jerez były piątą wizytą zespołu na torze i były kontynuacją testów z zeszłego tygodnia na torze Estoril, które niestety odbywały się w fatalnych warunkach pogodowych. Mimo to pięciokrotny zwycięzca wyścigu w klasie 500cc, Garry McCoy zdecydował się na przeprowadzenie jazdy próbnej poznając przy tym nowy układ toru.

Już we wrześniu na torze w Barcelonie Garry McCoy zaskoczył wszystkich wykonując superszybkie okrążenia na swoim X3 i pobijając czas osiągnięty przez nowe Ducati GP7 800cc.

“Motocykl spisywał się znakomicie, pomimo że wciąż jesteśmy we wstępnej fazie jego rozwoju”, powiedział McCoy. “To jest naprawdę ekscytujący projekt i bardzo się cieszę, że Mario poprosił właśnie mnie o wzięcie w nim udziału. Nie mogę się już doczekać kiedy ponownie pojawię się wśród kierowców MotoGP. Mimo że wyniki testów są znakomite, nie spodziewam się rewelacyjnym wyników w najbliższych dwóch wyścigach, ponieważ pozostałe motocykle są o ok. 20% mocniejsze, bo ciągle jeszcze podlegają obecnym (990cc) przepisom.”

Ilmor/SRT jest projektem stworzonym przez szwajcarskiego inżyniera Mario Illiena (Ilmor) i Eskila Sutera. Obaj mają nadzieję, że biorąc udział w ostatnich dwóch rundach MotoGP zapewnią sobie wsparcie na sezon 2007.

Illien jest znany ze swoich osiągnięć w Formule 1 i wyścigach Indy. Jego silniki zdobyły dwa tytuły F1 z samochodem McLaren-Mercedes i jedenaście zwycięstw w Indy 500. Połączenie doświadczenia z Formuły 1 (silnik Ilmora) i wyścigów motocyklowych (zawieszenie Sutera) może okazać się skuteczną mieszanką.

“Posiadanie w zespole kierowcy takiego jak Garry McCoy to dla nas prawdziwy bonus”, powiedział Illien. “Nasze ostatnie testy w Estoril i Jerez bardzo pomogły nam poznać zachowanie motocykla w różnych warunkach. Zarówno Ilmor, jak i zespół Eskila Sutera pracowały bardzo ciężko, aby osiągnąć to czym teraz dysponujemy i nie mogę się już doczekać, żeby przekonać się co tak naprawdę jesteśmy w stanie zaprezentować w Estoril.”

Ilmor X3 oficjalnie zostanie zaprezentowany w czwartek 12 października w Estoril.

Źródło: crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
114 zapytań w 0,402 sek