Home / MotoGP / Indianapolis rezerwuje sierpień dla MotoGP

Indianapolis rezerwuje sierpień dla MotoGP

Światowej sławy tor wyścigowy Indianapolis Motor Speedway “zarezerwował” sierpień 2008 jako możliwy termin na drugą edycję MotoGP odbywającą się w USA. Chociaż kontrakt na następny sezon jeszcze nie podpisany, tor jest w fazie ostatnich rozmów z szefami MotŚwiatowej sławy tor wyścigowy Indianapolis Motor Speedway “zarezerwował” sierpień 2008 jako możliwy termin na drugą edycję MotoGP odbywającą się w USA. Chociaż kontrakt na następny sezon jeszcze nie podpisany, tor jest w fazie ostatnich rozmów z szefami MotoGP.

“Zawsze planowaliśmy (MotoGP) jako czwartą imprezę (na tym torze),” powiedział dla ‘The Indianapolis Star’ Joie Chitwood, szef toru. ” Jednak w tej chwili terminy są bardzo napięte”. Gazeta wyjaśnia, że obiekt potrzebuje trzech tygodni aby przekształcić się z owalu w tor spełniający wymagania wyścigów drogowych – i tak kolejno goszcząc w maju wyścig Indianapolis 500 Indy Car, w czerwcu US Formula One Grand Prix oraz w lipcu wyścig Allstate 400 NASCAR, sierpień jest pierwszym, wolnym, letnim miesiącem. “To letnia impreza,” powiedział Chitwood. “Idealna na sierpień.
Jednakże, nadal problemem pozostaje kształt toru – jest mało prawdopodobne, aby kierowcy MotoGp zgodzili się na wykorzystanie części owalu jako ostatni, szybki łuk, będący obecnie fragmentem konfiguracji toru dla F1.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,378 sek