Home / MotoGP / Indonezja ze wstępną umową na organizację wyścigu MotoGP

Indonezja ze wstępną umową na organizację wyścigu MotoGP

flaga indonezji

Gubernator Sumatry Południowej Alex Noerdin podpisał wstępny kontrakt z MotoGP na organizację wyścigu od sezonu 2018. Runda w Indonezji miałaby się odbywać na torze Jakabaring Circuit, który ma dopiero powstać.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Noerdin podpisał umowę w niedzielę, podczas trwania weekendu GP Malezji na torze Sepang. Obiekt Jakabaring ma zostać zbudowany w Palembang. Zaprojektuje go firma Tilke Engineering, a więc należąca do Hermana Tilke, który odpowiada za projekty większości ostatnio budowanych torów na świecie.

Budowa toru ma się rozpocząć w przyszłym roku. Koszty szacuje się na 32 mln dolarów. Obiekt ma powstać na terenie obok stadionu piłkarskiego i lekkoatletycznego Gelora Swirijaya.

Źródło: supersport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Alex Rins stanie na podium w Assen TT?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Fajnie, że Indonezja, szkoda tylko, że od 2018 roku… a zresztą, jeśli mają to dopiero zacząć budować, idę o zakład, że wcale nie zobaczymy tego w 2018. Walia, Brazylia tylko przykładem, że póki tor nie jest zbudowany, to nie ma co się “podniecać” :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 0,576 sek