Home / MotoGP / Indywidualne testy Stonera jeszcze przed GP Kataru?

Indywidualne testy Stonera jeszcze przed GP Kataru?

Casey Stoner

Casey Stoner został już potwierdzony jako zawodnik testowy ekipy Ducati w MotoGP, ale wciąż nie wiadomo, kiedy po raz pierwszy wyjedzie na tor. Paolo Ciabatti z Ducati przyznał w wywiadzie dla serwisu MCN, że chciałby, by były to indywidualne testy przed GP Kataru. Potem Australijczyk mógłby jeszcze pojeździć na torze w Malezji.

“Casey nie będzie testował z innymi zawodnikami. Po pierwsze, bo nie będziemy mieli prawdopodobnie tylu nowych motocykli, by wypuścić jednocześnie sześć maszyn przed początkiem sezonu. Więc idealnie byłoby zaplanować testy przed wyścigiem w Katarze. Wciąż musimy sfinalizować daty, ale prawdopodobnie testy odbędą się na Sepang i w Katarze.” – powiedział Ciabatti.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Mieliśmy dobry sezon w MotoGP, ale mimo że zaczęliśmy rok w fantastyczny sposób, to potem poszliśmy w nieco złym kierunku. Sezon 2016 rozpoczął się po rundzie w Walencji i teraz jesteśmy ograniczeni pięcioma dniami testowymi z oficjalnymi zawodnikami. Mamy więc przed sobą cztery. Oczywiście możliwość posiadania tak ekstremalnie utalentowanego zawodnika jak Casey na testach pomoże nam przed przyszłym rokiem. Wygrywał wyścigi, ma na koncie dwa tytuły. Myślę, ze może nam pomóc rozwinąć szybkość motocykla. W roku, w którym mamy ograniczoną liczbę testów z fabrycznymi zawodnikami uważam, że Casey będzie świetną pomocą.” – dodał.

Stoner poza funkcją testera będzie również ambasadorem włoskiej marki. Ciabatti dopuszcza możliwość udziału Australijczyka w kilku wyścigach z dziką kartą. “Nie będziemy go naciskali na zrobienie zbyt wielu rzeczy. To czy będzie chciał się ścigać z dziką kartą czy nie to zależy tylko od niego. Mamy zaplanowanych kilka testów, żeby po prostu zrozumieć motocykl i żeby zobaczyć, czy czuje się na nim pewnie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. o jakie sześć motocykli chodzi ?

  2. jak im Stoner motocykl ustawi to nie wiem czy będą mieli na tyle odwagi aby jeździć w zakrętach na uślizgach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,537 sek