Home / MotoGP / Jack Miller – niedoceniony bohater GP Argentyny

Jack Miller – niedoceniony bohater GP Argentyny

Jack Miller po doskonałych kwalifikacjach miał papiery na to, by stanąć na podium Grand Prix Argentyny, a nawet na zwycięstwo. Australijczyk mimo, że prowadził długi czas, zakończył wyścig na czwartym miejscu. Na twarzy 23-latka dało się zauważyć z tego powodu lekki zawód.

Chyba wszyscy znamy ten obrazek – Jack Miller samotnie stoi na linii startu. To na pewno przejdzie do historii. Po tym jak Australijczyk dzięki swojej jeździe na złamanie karku zdobył pole position, ustawił się na pierwszym miejscu na polach startowych.

Choć wyścig został zatwierdzony przez dyrekcję jako „mokry”, wszyscy zawodnicy zjechali do boksów, żeby zmienić ogumienie na typu slick, ponieważ nawierzchnia przesychała. Ta chaotyczna sytuacja spowodowała, że wszyscy zawodnicy, oprócz Millera, musieliby startować z pit lane. Dlatego dyrekcja zadecydowała, że wszyscy oprócz 23-latka będą startować z końca stawki.

Sytuacja z pól startowych. Zespół Pramac potrafi robić zabawne memy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mając dużą przewagę nad innymi zawodnikami Miller prowadził w wyścigu aż do piętnastego okrążenia, kiedy to został dogoniony przez zwycięzcę Cala Crutchlowa, Johanna Zarco i Alexa Rinsa.

„Jestem mimo wszystko trochę rozczarowany, ponieważ pod koniec nie mogłem już walczyć o miejsce na podium.” – dodaje Miller. „Popełniłem błąd, który kosztował mnie bardzo dużo czasu i przez to pierwsza trójka była poza moim zasięgiem.”

„Ale szczerze mówiąc, jestem jednak szczęśliwy z przebiegu tego weekendu, ponieważ nasz team wykonał niewiarygodnie dobrą pracę. Co sądzę o decyzji dyrekcji wyścigowej? Myślę, że w jednym momencie, gdy nastąpiła stresująca sytuacja, musieli podjąć trudną decyzję.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Foto: Zespół
Źródło: Speedweek.com; opracowanie własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

komentarze 4

  1. Wielka szkoda, bo jego przewaga nad resztą stawki powinna być znacznie większa. Lubię za to jego styl siedzenia na motocyklu, jak na tym zdjęciu: głowa dość wysoko i zwieszone ciało, trochę Toni Elias? ;)

    • Wydawało się, że Petrucci w takich warunkach powinien walczyć o podium. Miller jeździ na GP 17. Może to GP 18 nie pozwala jeździć szybko w deszczu, na śliskim torze? Dovi też słabo pojechał.

    • Otóż to właśnie. Trzech satelickich zawodników i jeden fabryczny (ale z tej „niszowej” fabryki) pokonuje obie Yamahy czy Doviego z ogromną przewagą :)

  2. Na tym raczej nie da się inaczej siedzieć trzymając jedna ręka manetke gazu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 0,796 sek