Home / MotoGP / Jeszcze jeden test opon Michelin tuż przed świętami

Jeszcze jeden test opon Michelin tuż przed świętami

Michelin

Firma Michelin przeprowadzi w tym roku jeszcze jeden test opon na torze Jerez, zanim powróci oficjalnie w przyszłym sezonie jako jedyny dostawca ogumienia. Testy odbędą się w dniach 21-22 grudnia.

W testach oczywiście nie mogą wystartować zawodnicy wyścigowi – oficjalne testy zakończyły się i na torze pojawią się tylko zawodnicy testowi. Obecne będą Honda, Ducati oraz Aprilia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na Hondzie pokażą się Hiroshi Aoyama i Takumi Takahashi, na Ducati pojedzie Michele Pirro, a na Aprilii – Mike di Meglio.

Michelin chce jeszcze raz ocenić swoje przednie ogumienie, które na dotychczasowych konstrukcjach było niezwykle problematyczne i przyczyniło się do ogromnej ilości upadków. Nowe motocykle mają być już lepiej dostosowane do przyszłorocznej specyfikacji opon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,438 sek