Home / MotoGP / Joan Mir jeździł już motocyklem MotoGP

Joan Mir jeździł już motocyklem MotoGP

Jak ujawnił menedżer zespołu Suzuki Davide Brivio, Joan Mir miał już okazję przejechać się motocyklem GSX-RR, którego będzie dosiadał za rok w MotoGP. Hiszpan brał udział w prywatnych testach zespołu na Motegi, po niedawnym GP Malezji.

“Mieliśmy okazję odbyć test z Joanem Mirem. Po Sepang pojechaliśmy na Motegi, ponieważ mieliśmy w planie zwykły test z Slvainem Guintolim. Pojechał tam też więc Mir. Miał możliwość zrobienia kilku okrążeń na naszym motocyklu.” – powiedział Davide Brivio.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Chcieliśmy poprawić jego pozycję jazdy na motocyklu, tak by być nieco lepiej przygotowanymi do następnego wtorku i środy.” – dodał, mając na myśli testy powyścigowe w Walencji, gdzie wielu zawodników będzie mogło sprawdzić nowe dla siebie motocykle.

Mir zajmuje szóste miejsce w Moto2, mając na koncie cztery pozycje na podium, w swoim debiutanckim sezonie w tej klasie. W 2019 roku będzie jedynym debiutantem, który przechodzi o fabrycznego zespołu. Będzie jeździł w Suzuki wraz z Alexem Rinsem.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,571 sek