Home / MotoGP / Johann Zarco dłużej z Tech 3 Yamaha!

Johann Zarco dłużej z Tech 3 Yamaha!

Przygoda Johanna Zarco z MotoGP na pewno nie skończy się po jednym roku – zespół Tech 3 przedłużył właśnie kontrakt z Francuzem o kolejny rok, a więc tegorocznego debiutanta będziemy także oglądać w barwach tej ekipy w sezonie 2018. 26-latek trafił do MotoGP po skutecznej obronie tytułu mistrza świata w kategorii Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pierwotnie Zarco był przymierzany do zespołu Suzuki, którego motocykl testował, jednak zamiast tego japońska marka zdecydowała się zakontraktować Alexa Rinsa. Zarco uzupełnił więc skład Tech 3 i ściga się na jednorocznej Yamasze. W kontrakcie miał jeden sezon, z opcją przedłużenia. Tę klauzulę wykorzystano właśnie do wydłużenia kontraktu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Czyżby to oznaczało, że Doctor szykuje się na emeryturę po 2018r? Może Zarco coś już wie.

    • Rossi już zapowiadał rok temu, że czas pomyśleć o rodzinie więc przedłużył kontrakt tylko na 2 sezony dając do zrozumienia że to będzie finish w MotoGP. W ten koncept wpisuje się też zapowiedź wprowadzenia teamu SkyVR46 do MotoGP od sezonu 2019. Zresztą 16 Lutego 2019 będzie miał 40….

  2. KasiaKowalska

    No cóż. Szkoda, że “satelita”. Wolałabym go widzieć w “fabryce”. Szkoda. Dla wyników w generalce będzie to stracony rok a dla kariery neutralny. Szkoda :-(((

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,407 sek