Home / MotoGP / Johann Zarco: Podium i tak było nieosiągalne

Johann Zarco: Podium i tak było nieosiągalne

Zajmując 2. miejsce w GP Francji oraz zdobywając pole position na torze w Assen, to Johann Zarco skupił na sobie większość uwagi z duetu Tech 3. Po niedzielnym wyścigu sytuacja gwałtownie zmieniła się na korzyść Jonasa Folgera, który w pięknym stylu wyszedł z cienia zespołowego kolegi stając na 2. miejscu podium GP Niemiec.

“Naprawdę cieszy mnie to czego dokonał Jonas, to doskonale zarówno dla niego jak i dla całego zespołu, ponieważ to dobrze gdy zawodnicy konkurują ze sobą” – sytuację przedstawia Francuz.

Dwukrotny mistrz świata w klasie Moto2 stwierdził, że nie miał wystarczającego tempa aby dorównać Folgerowi w niedzielnym wyścigu. Mimo to cieszy się, że udało mu się wywalczyć 9. miejsce. Należy również pamiętać, że wyścig rozpoczął z odległej 19. pozycji.

“Dobre miejsce na starcie jest naprawdę konieczne do pozostania w pierwszej piątce i osiągnięcia ewentualnego podium. Doskonale o tym wiem ale w sobotę zmagałem się z pewnymi trudnościami.” – tłumaczy Johann. “To zupełnie nowe doświadczenie zaczynać z 19. miejsca startowego, mając świadomość swojej determinacji podczas wyścigu.” – kontynuuje.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Muszę przyjąć to doświadczenie ze spokojem. 9. miejsce jest całkiem dobre, biorąc pod uwagę fakt, że jestem przed (Calem) Crutchlowem i (Danilo) Petruccim, który swoim zacięciem w Assen zrobił na mnie ogromne wrażenie.” – przyznaje z podziwem #5.

“Nawet gdybym zaczynał wyścig z drugiego rzędu jak Jonas, nie byłbym w stanie mieć takiego tempa.” – powiedział wprost. “Być może wywalczyłbym 4. lub 5. miejsce jak (Maverick) Vinales czy (Valentino) Rossi, bo nasze tempa były podobne, ale podium byłoby dla mnie nieosiągalne w ten weekend.” – podsumował Francuz.

Zarco zajmuje teraz 6. miejsce w klasyfikacji generalnej MotoGP. Jest najlepszy spośród zawodników jeżdżących na motocyklach prywatnych. Ma o 6 punktów więcej od Folgera. Dzięki wysiłkom obu zawodników zespół Monster Yamaha Tech 3 osiadł na 4. pozycji w klasyfikacji zespołów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
112 zapytań w 0,393 sek