Home / MotoGP / Jorge Lorenzo już po operacji!

Jorge Lorenzo już po operacji!

Jorge Lorenzo przeszedł operację w hiszpańskim szpitalu General de Catalunya w Barcelonie. Operacja – którą przeprowadzono dzisiejszej nocy, miała na celu poskładanie złamanego obojczyka, aby obrońca mistrzowskiego tytułu mógł jak najwcześniej wrócić na tor.

Przypomnijmy, że do urazu doszło podczas drugiego wolnego treningu, który odbywał się na mokrym torze w Assen. Przy prędkości 238 km/h, „Por Fuera” najechał na linię, która spowodował uślizg motocykla i jego późniejszy upadek.

Operację przeprowadzono w Barcelonie, gdzie #99 został przetransportowany wyczarterowanym samolotem. Jak podaje jego menadżer, zabieg został przeprowadzony właśnie w tym szpitalu dlatego, że w Assen nie było w tym momencie wolnej sali operacyjnej.

Sama operacja rozpoczęła się o godzinie 2 w nocy, a zakończyła o 4 nad ranem. Jak podał lekarz przeprowadzający operację, do zespolenia złamanego obojczyka użyto tytanowej płytki oraz ośmiu śrub.

Jak na razie, nie jest jeszcze znany czas jaki będzie potrzebny kierowcy Yamaha Factory Racing na powrót do pełni zdrowia, jednak krążą już pogłoski, że Jorge Lorenzo wraca już do Holandii i być może zobaczymy go podczas sobotniego wyścigu.

Ile w tym prawdy, przekonamy się najprawdopodobniej dopiero podczas porannej sesji warm-up lub wyścigu, który odbędzie się w sobotę 29 czerwca.

AUTOR: migal

komentarze 3

  1. życze mu szybkiego powrotu na tor i dawaj Vale!!!Go Go Go forza46!

  2. Wracaj Jorge. Dawaj kolejny tytul!! :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 0,542 sek