Home / MotoGP / Jorge Lorenzo: Musimy zająć się dwoma obszarami

Jorge Lorenzo: Musimy zająć się dwoma obszarami

Fabryczny zawodnik Ducati Jorge Lorenzo rozminął się w trakcie piątkowych treningów z pierwszą dziesiątką zaledwie o 0,140 sek. Potem pięciokrotny Mistrz Świata zdradził, w jakich kwestiach trzeba dopieścić motocykl Ducati.

Jorge Lorenzo udało się osiągnąć w piątek postępy, choć finalnie nie udało mu się osiągnąć w treningach lepszej pozycji niż jedenasta. Ze swoim najlepszym czasem 2:05,282 min tylko minimalnie rozminął się z Top 10. Do poprzedzającego go Andrei Iannone na Suzuki zabrakło mu tylko 0,140 sek.

Po wszystkim Hiszpan przyznał się otwarcie: “Szkoda, że nie udało mi się pojechać szybciej o jedną dziesiątą sekundy.” Majorczyk wie jednak, że czasy okrążeń jego i innych różnią się tylko minimalnie. “Danilo Petrucci, który zameldował się za mną na dwunastej pozycji ociągnął czas bardzo zbliżony do mojego.” I rzeczywiście, zawodnikowi Pramac Ducati zabrakło do fabrycznego jeźdźca Ducati tylko dwóch tysięcznych sekundy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lorenzo wie, w jakich obszarach należy skupić się pracując nad motocyklem. “Wheelies nie są żadnym dużym problemem. Jest to coś, z czym musimy się liczyć wykorzystując dużo mocy. Naszymi największymi zmartwieniami są w tym momencie nierówności nawierzchni i rozłożenie masy. Właśnie na tym musimy się skoncentrować, ponieważ przez to tracimy praktycznie wszędzie na tym torze. W wąskich zakrętach nie ma wprawdzie dużych wybojów, ale właśnie wtedy we znaki daje się rozłożenie masy. W szybkich zakrętach pojawiają się właśnie wspomniane wyboje, a front mocno się wtedy kołysze.”

“Mam nadzieję, że przyłożymy się w tych kwestiach, a moje wyczucie maszyny będzie coraz lepsze. Wtedy można przejechać perfekcyjne okrążenie, a to oznacza dobry czas. Jeśli weźmiemy pod uwagę różnice w czasach innych zawodników staje się to bardzo istotne. Wnioskując inaczej, wszystko może też pójść kompletnie źle i przez błąd można spaść nisko (w tabeli).” – wyjaśnia 29-latek.

Zadziwiające jest to, że w ogólnym rozrachunku Lorenzo jest… zadowolony. “Pozycja na motocyklu nie jest jeszcze dobra, ale moje wyczucie poprawiło się znacznie na korzyść. Ułożenie ciała, gdy wchodzę w zakręty – wszystko stało się lepsze. Mogę dzięki temu przejechać znacznie więcej okrążeń mając dobre tempo. I właśnie pod tym względem nie jesteśmy wcale tak daleko od czołowej piątki.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com; opr. własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,403 sek