Home / MotoGP / Jorge Viegas nowym prezydentem federacji motocyklowej FIM

Jorge Viegas nowym prezydentem federacji motocyklowej FIM

Portugalczyk Jorge Viegas został wybrany nowym prezydentem Światowej Federacji Motocyklowej – FIM. Zastąpi w tej roli Vitto Ippolito, który szefował FIM od 2006 roku. Wenezuelczyk postanowił przejść na emeryturę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Viegas pełnił do tej pory rolę wiceprezydenta FIM. W przeszłości ścigał się w mistrzostwach świata w klasie 250ccm, a gdy zakończył karierę, został dziennikarzem. W latach ’90 był szefem portugalskiego toru Estoril, by potem trafić do FIM, i Komisji Promocji. Wiceprezydentem był wybierany w latach 1996 i 2014.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. To akurat zła wiadomość dla Polaków, porównując z kontrkandydatem Viegasa.
    Oczywiście, w naszym „asfaltowym” ściganiu i tak by się nic nie zmieniło, ale austriacki kontrkandydat był bliższy polskim promotorom żużla – była szansa na przejęcie cyklu żużlowego GP przez polską firmę… Natomiast w Portugalii o żużlu pewnie nie słyszeli i będzie miał pewnie wywalone :D

    Może chociaż Portugalia wróci do MotoGP? Portimao czy Estoril, obojętnie, uwielbiam oba te tory :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,408 sek