Home / MotoGP / Kalendarz MotoGP w przyszłym tygodniu! Może zawierać aż 13 wyścigów w Europie

Kalendarz MotoGP w przyszłym tygodniu! Może zawierać aż 13 wyścigów w Europie

Szef MotoGP Carmelo Ezpeleta przyznał, że zbliża się moment ogłoszenia kalendarza królewskiej klasy na sezon 2020. Hiszpan zamierza go zaprezentować już w przyszłym tygodniu, a ma się w nim znaleźć aż 12 lub 13 europejskich rund grand prix. Niektóre wyścigi odbędą się na jednym torze więcej niż raz – tak ma być na Jerez de la Frontera, gdzie za półtora miesiąca ma ruszyć rywalizacja.

“Mamy nadzieję zaprezentować kalendarz w przyszłym tygodniu, a zacząć, jeśli wszystko pójdzie dobrze, w Jerez 19 lipca. A ostatnie wyścigi tego kalendarza odbyłyby się na początku listopada. Zamknąłby się 12 lub 13 rundami. Ale wciąż musimy zdecydować, co z wyścigami poza Europą.” – powiedział Carmelo Ezpeleta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wcześniej szef Dorny przyznawał już, że jeśli jakieś wyścigi mają się odbyć poza Europą, to najwcześniej stanie się to w połowie listopada. Z tego powodu definitywnie zostało odwołane GP Japonii, gdyż warunki nie pozwoliłyby na rozegranie wyścigu na Motegi tak późno. Ale inne tory, położone w cieplejszych miejscach, wciąż mogą się liczyć.

“Wciąż są cztery nieeuropejskie wyścigi, które nie zostały odwołane – Tajlandia, Malezja, Stany Zjednoczone i Argentyna – i musimy poszukać zgody na ich organizację. Mamy “deadline” – koniec lipca, kiedy musimy wszystkim powiedzieć, czy chcemy u nich zorganizować wyścig, czy się z tego wycofać.” – dodał. “Po dwóch pierwszych wyścigach zobaczymy, czy kalendarz będzie zawierał 12, 14 czy maksimum 16 rund.”

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. zamiast ruszyć jak najszybciej jeszcze w czerwcu to czekają na …j wie co

  2. Jak będzie kilka razy Mugello, Francja, Czechy i RB-Ring, to kto wie, może Dovi w końcu dopnie swego :). Czuję że po ogłoszeniu jak to chcą poskładać to będzie dużo róznych podejrzeń :)
    A jak zrobią kilka wyścigów w DE i resztę w Hiszpanii to może bedziemy mieli sezon gdy jeden zawodnik wygra wszystkie wyścigi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 0,409 sek