Home / MotoGP / Karel Abraham rezygnuje z trzech wyścigów

Karel Abraham rezygnuje z trzech wyścigów

Karel Abraham

Karel Abraham nie wystartuje w trzech kolejnych rundach MotoGP. Lekarze, z którymi konsultował się czeski zawodnik poinformowali, że obciążanie kontuzjowanej nowi może mieć trwałe negatywne konsekwencje.

Abraham ma problem ze stopą od czasu GP Katalonii w czerwcu. Zamiast niego w GP Japonii wystartuje Kousuke Akiyoshi, tym samym liczba lokalnych zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni zwiększy się do trzech.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Abrahama w Australii i Malezji. Powrót na tor planowany jest na razie na ostatnią rundę w Walencji.

Zespół AB Motoracing nie potwierdził jeszcze planów na sezon 2016. Pojawiły się pogłoski o możliwości przejścia do cyklu World Superbike, lub pozostanie w MotoGP jako zespół testowy dla KTM.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,335 sek