Home / MotoGP / Karel Abraham: To najlepszy motocykl, jakim jeździłem

Karel Abraham: To najlepszy motocykl, jakim jeździłem

Karel Abraham był bardzo zadowolony po piątkowych treningach, w których uplasował się aż na trzeciej pozycji. Czeski zawodnik zespołu Aspar Ducati przyznał, że powrót na włoską maszynę jest dla niego strzałem w dziesiątkę, mimo że to leciwy model z 2015 roku. Abraham liczy na to, że uda mu się utrzymać w czołowej dziesiątce i wejść od razu do drugiej części kwalifikacji – Q2.

Przypomnijmy, że Czech wrócił do MotoGP po rocznej przerwie na starty w World Superbike. Wcześniej w MotoGP startował wyłącznie w zespole swojego ojca, AB Cardion, korzystając z motocykli Ducati, a potem Hondy i Aprilii kategorii Open. Na nich jednak ani razu nie wizytował w TOP10, tak jak wcześniej wiele razy na Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ducati zawsze dobrze do mnie pasowało. W 2011 roku byłem na nim bliski zdobycia tytułu Debiutanta Roku, a teraz znów wróciłem na Ducati i mogę powiedzieć, że to najlepszy motocykl, jakim kiedykolwiek jeździłem. Jestem zadowolony będąc tak blisko szczyty, będziemy ciężko pracowali by tam pozostać. Zobaczymy, co stanie się w sobotę.” – powiedział po piątkowych przejazdach Karel Abraham.

„W piątek rano była nieco lepsza przyczepność niż po południu, ale i tak wszyscy zdołali się poprawić. My rozpoczęliśmy drugą sesję na tej samej oponie, na której skończyliśmy pierwszą, przejeżdżając nawet dystans wyścigu, z dobrymi czasami aż do samego końca. Rano byliśmy w najlepszej piątce, a zakończenie dnia na trzeciej pozycji jest bardzo satysfakcjonujące.” – dodał czeski zawodnik z zespołu Aspara.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,269 sek