Home / MotoGP / Ken Kawauchi z Suzuki do Hondy. Rins nie kryje radości

Ken Kawauchi z Suzuki do Hondy. Rins nie kryje radości

Alex Rins z radością przyjął ostatnią informację, że do HRC dołączy Ken Kawauchi. Japończyk zostanie kierownikiem technicznym. Wcześniej pracował dla Suzuki i był jedną z wiodących postaci tego projektu, który zakończył się zwycięstwem Rinsa na koniec sezonu 2022, a po drodze dał mistrzostwo świata Joanowi Mirowi.

Kawauchi odegrał kluczową rolę w uczynieniu Suzuki GSX-RR jednym z najbardziej konkurencyjnych pakietów w stawce MotoGP w ciągu ostatnich czterech sezonów. Fabryka z Hamamatsu odniosła siedem zwycięstw w najwyższej klasie i mistrzostwo świata w 2020 roku właśnie z Kawauchim.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Teraz, po tym, jak szef Repsol Hondy, Alberto Puig, w zeszłym tygodniu potwierdził podpisanie umowy , 27-latek podzielił się swoimi przemyśleniami na temat poważnych przetasowań w dziale technicznym Hondy.

W mediach społecznościowych, Rins, który będzie jeździł dla satelickiej ekipy LCR, ale kontrakt podpisał z HRC, napisał: „Bardzo się cieszę, że to widzę! Ken był kluczową częścią naszego sukcesu w Suzuki, opracował motocykl i sprawił, że był konkurencyjny aż do ostatniego okrążenia, więc to wspaniała wiadomość, że pracuje podczas naszego nowego wyzwania!”

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,263 sek