Home / MotoGP / Kenny Roberts Jr i Marco Lucchinelli zostaną Legendami

Kenny Roberts Jr i Marco Lucchinelli zostaną Legendami

Kenny Roberts JrDwaj byli mistrzowie świata klasy 500ccm – Kenny Roberts Jr i Marco Lucinelli – dołączą do Galerii Sław MotoGP. Zawodnicy, którzy swoje tytuły zdobywali odpowiednio w sezonach 2000 i 1981, zostaną ogłoszeni Legendami podczas dwóch tegorocznych, domowych dla nich wyścigów MotoGP – GP Ameryk na Circuit of the Americas oraz GP Włoch na Mugello.

Roberts Jr dołączył do królewskiej klasy w 1996 roku, po okresie startów w 250ccm. W 1999 wygrał cztery wyścigi na Suzuki, co wystarczyło do zdobycia drugiego miejsca na koniec sezonu. Rok później także wygrał cztery razy, zdobywając łącznie 258 punktów. Wyprzedził dzięki temu najbliższego rywala aż o 49 oczek!

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lucchinelliemu zdobycie tytułu zajęło pięć lat. Pierwsze zwycięstwo odniósł w 1980 roku, zajmując na koniec sezonu trzecie miejsce. Rok później wygrał już pięć wyścigów, rywalizując o mistrzostwo aż do samego końca szonu. Ostatecznie udało mu się zostać mistrzem świata w 1981 roku. Swoje największe sukcesy, podobnie jak Roberts Jr, odnosił na Suzuki.

W Galerii Sław są już tacy zawodnicy jak Giacomo Agostini, Mick Doohan, Geoff Duke, Wayne Gardner, Mike Hailwood, Daijiro Kato, Eddie Lawson, Anton Mang, Angel Nieto, Wayne Rainey, Phil Read, Jim Redman, Kenny Roberts, Jarno Saarinen, Kevin Schwantz, Barry Sheene, Marco Simoncelli, Freddie Spencer, Casey Stoner, John Surtees, Carlo Ubbiali, Nicky Hayden, Franco Uncini oraz Alex Crivillé. Dwaj ostatni dołączyli do Legend w minionym roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,221 sek