Home / MotoGP / Kilka ciekawych faktów przed GP Malezji

Kilka ciekawych faktów przed GP Malezji

-Loris Capirossi po raz pierwszy w klasie MotoGP zakwalifikował się na pole position wyścig po wyścigu, jeśli wygra, będzie to druga wygrana z rzędu w MotoGP jego, Ducati i Bridgestone.
-Czas dający pole position Lorisowi Caporossiemu, jest na-Loris Capirossi po raz pierwszy w klasie MotoGP zakwalifikował się na pole position wyścig po wyścigu, jeśli wygra, będzie to druga wygrana z rzędu w MotoGP jego, Ducati i Bridgestone.
-Czas dający pole position Lorisowi Caporossiemu, jest najlepszym wynikiem na torze Sepang osiągniętym na motocyklu. Dwunastu najlepszych zawodników z kwalifikacji uzyskało czasy lepsze niż rekord toru, ustanowiony przez Valentino Rossiego w ubiegłym roku.
-Po raz drugi z kolei, Bridgestone ma dwóch zawodników, startujących z pierwszego rzędu.
-Pierwsza czwórka zawodników startuje na motocyklach innych marek. Dzieje się tak po raz pierwszy od GP Australii w 2000 roku, kiedy to zawodnicy na motocyklach Honda, Suzuki, Yamaha i Aprilia startowali z pierwszej linii.
-Sete Gibernau zakwalifikował się w pierwszej linii już dziesiąty raz w tym roku. Sete ma najwięcej startów z pierwszej linii ze wszystkich zawodników w tym roku.
-John Hopkins pierwszy raz w swojej karierze zakwalifikował się w pierwszej linii wyścig po wyścigu.
-Shinya Nakano kwalifikując się na czwartym miejscu, uzyskał najlepszy wynik kwalifikacji od Dutch TT. Nakano wygrał w 2000 roku wyścig na Sepang w klasie 250cc dosiadając Yamahy.
-Kenny Roberts, który zaczął zwyciężać w najwyższej klasie na torze Sepang w 1999 roku, zakwalifikował się na piątym miejscu. Jest to jego najlepsza pozycja startowa w tym roku.
-Pierwszy raz od GP Portugalii w 2000 roku, team Suzuki ma dwóch swoich zawodników w kwalifikacjach w pierwszej piątce. Poprzednio byli to Roberts i Nobu Aoki.
-Valentino Rossi popsuł kwalifikacje plasując się poza pierwszą linią czwarty wyścig z kolei. Jeśli Rossi wygra wyścig będzie pierwszym zawodnikiem jeżdżącym na Yamasze, który wywalczył 10 zwycięstw w najwyższej klasie w jednym sezonie.
-Nicky Hayden kwalifikuje się w pierwszej szóstce zawodników jedenasty raz z kolei.
-Toni Elias, który wygrał na Sepang wyścig w klasie 250cc w 2003 roku, uzyskał najlepszą swoją lokatę startową od GP Francji.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,379 sek