Home / MotoGP / Klasa MotoGP wyrusza na GP USA

Klasa MotoGP wyrusza na GP USA

Po jednym z najbardziej ekscytujących wyścigów w sezonie rozegranym w Niemczech, zawodnicy klasy MotoGP z niecierpliwością oczekują GP USA.
WyściPo jednym z najbardziej ekscytujących wyścigów w sezonie rozegranym w Niemczech, zawodnicy klasy MotoGP z niecierpliwością oczekują GP USA.

Wyścig na torze Sachsenring udowodnił, że pierwsza czwórka z klasyfikacji generalnej ma ochotę zwyciężać. Po tak ekscytującym wyścigu każdy z zawodników i fanów z niecierpliwością oczekują Amerykańskiego wyścigu. Podczas GP Niemiec Valentino Rossi udowodnił, że jest już w pełni sił, i że nadal ma motywację i ochotę by zwyciężać.

To jest domowe Grand Prix Nicky’ego Hayden’a, który jedzie do Californii jako lider klasyfikacji Mistrzostw Świata. Kentucky Kid osiągnął rok temu na torze Laguna Seca swoje pierwsze zwycięstwo w karierze MotoGP, i ma on zamiar powtórzyć ten wyczyn i w tym roku. Hayden ma w tym sezonie szansę by sięgnąć po tytuł mistrza, gdyż z każdym wyścigiem staje się on coraz mocniejszy.

Valentino Rossi zwyciężając w Niemczech “wskoczył” na drugą pozycję w “generalce”. Jest on 26 punktów za jego Amerykańskim rywalem i może mieć szansę zmniejszenia przewagi Nicky’ego w klasyfikacji generalnej podczas tego GP. A to wszystko da nam niesamowitą frajdę oglądania wyścigów klasy MotoGP.

Tuż za Rossi’m w klasyfikacji generalnej znajduje się tego roczny debiutant w klasie MotoGP, Dani Pedrosa. Jest on dwukrotnym Mistrzem Świata w klasie 250cc, a swój debiut w „klasie królewskiej” jak na razie może uznać za udany. Za Hiszpanem znajduje się Włoch Marco Melandri, który ma zamiar wygrywać jak najwięcej wyścigów. Zawodnik zespołu Fortuna Honda od kilku wyścigów jeździ z niedoleczoną kontuzją, a parę dni temu sprawił swoim fanom ogromną niespodziankę zajmując drugie miejsce w wyścigu w Niemczech.

Loris Capirossi jest piąty w mistrzostwach. Zaraz przed debiutującym Australijczykiem Casey’em Stoner’em i Amerykaninem Colin’em Edwards’em. Zespół Yamaha Factory ma dwóch zawodników, którzy rok temu uzyskali na torze Laguna Seca świetny wynik. Po kilku mniej pomyślnych wyścigach Texas Tornado, będzie mieć szansę na zdobycie podium.

Wyścigi klasy MotoGP wróciły na tor Laguna Seca po 10-letniej przerwie. Rok temu Grand Prix w USA wygrał Nicky Hayden, drugi był również Amerykanin Colin Edwards, a najniższy stopień podium zajął Valentino Rossi. Californijskie wyścigi były rozgrywane od 1988-1994 roku, lecz później zmieniły się wymagania bezpieczeństwa na torze i obiekt niestety został zamknięty.

Od grudnia 2004 roku tor został przebudowany I oddany do użytku. Dodano większy obszar żwiru wyhamowującego, zmieniono kilka zakrętów lecz ‘Corkscrew’ pozostawiono bez zmian. Tor ma 3,61 km długości i 11 zakrętów.

Pierwsze praktyki na torze Laguna Seca odbędą się o godzinie 10:00 czasu Amerykańskiego czyli około 19:00 naszego. Kwalifikacje do wyścigu odbędą się o 23:00 oraz wyścig w niedzielę również o 23:00 — nie zaśpijcie.

źródło: www.motogp.com

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,394 sek