Home / MotoGP / Kolejne zmiany w harmonogramie. Wypadło FP3 w MotoGP

Kolejne zmiany w harmonogramie. Wypadło FP3 w MotoGP

Choć samolot ze sprzętem niektórych ekip stawki grand prix ma pojawić się na tyle wcześnie, że GP Argentyny nie jest zagrożone, organizatorzy po raz kolejny zmienili harmonogram. Skasowano jeden z trzech treningów MotoGP.

Przypomnijmy – wskutek sankcji po napaści Rosji na Ukrainę, pojawiły się problemy z dostępnością lotów transportowych. Dwa tygodnie nie wystarczyły, by przewieźć sprzęt z Indonezji, gdzie odbywała się wcześniejsza runda, do Argentyny. Jeden z samolotów został uziemiony w Kenii wskutek awarii silnika.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Organizatorzy szybko zareagowali, przenosząc piątkowe treningi na sobotę, jednak harmonogram był niezwykle napięty. Nieco go zluzowano. FP3 w MotoGP w ogóle się nie odbędzie, zamiast tego zawodnicy królewskiej klasy odbędą FP1 rano, a FP2 tuż przed sesją kwalifikacyjną.

Nie jest to jedyna zmiana – usunięcie sesji FP3 MotoGP wiązało się z wydłużeniem treningów, tak aby dać zespołom możliwie najwięcej czasu na przygotowania, bez konieczności podziału na większą liczbę sesji treningowych. Również niedzielne rozgrzewki są dłuższe niż pierwotnie planowano.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Dawid Walkowiak

    Mam wolne (…)
    Red.: Prosiłbym nie zamieszczać na portalu ogłoszeń. Są do tego zdecydowanie lepsze miejsca, nie na zasadzie „a może ktoś przypadkiem zobaczy”, tylko takie, gdzie ktoś na pewno zobaczy.

  2. patelniachabowka

    O ktorej wyscig ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,374 sek