Home / MotoGP / Kolejny zespół chce Morbidelliego w MotoGP!

Kolejny zespół chce Morbidelliego w MotoGP!

Michael Barthelemy, stojący na czele ekipy Marc VDS powiedział, że gdyby startujący w jego zespole Franco Morbidelli zdobył tytuł mistrzowski w Moto2, naturalnym będzie jego awansowanie do zespołu w MotoGP, w którym obecnie jeżdżą Jack Miller i Tito Rabat. Włoch o brazylijskich korzeniach wygrał wszystkie trzy dotychczasowe wyścigi i od ostatniego sezonu zrobił zadziwiający progres.

“Jeśli wygra mistrzostwa, powinniśmy mieć go na motocyklu MotoGP.” – powiedział Barthelemy. Nie jest jednak oczywiście wykluczone, że konkurencja “podkupi” tego zawodnika. Morbidelli może liczyć nawet na angaż w którymś zespole fabrycznym, choć jego zakontraktowanie, w razie otrzymania drugiego motocykla, zdradzał Luccio Cecchinello, szef LCR Hondy. Szansa na to jest niewielka. Kontrakt Morbidelliego jest tak skonstruowany, że w Moto2 może pozostać tylko z Marc VDS. W MotoGP może odejść do którejś z fabrycznych ekip.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ważna jest też przyszłość Jacka Millera. Trzeba czekać, czy Honda przedłuży z nim trzyletnią umowę. Do tego momentu zespół VDS ma związane ręce i nie może podjąć żadnej decyzji. “Jeśli do tego dojdzie, będzie perfekcyjnie. Jeśli nie, zdecydujemy czy dalej będziemy z nim startować, czy też nie.” – powiedział Barthelemy, ujawniając że Australijczyk może zostać w ekipie nawet jeśli nie będzie objęty fabrycznym wsparciem HRC, jakie ma do tej pory. Wszystko więc wskazuje na to, że Rabat może nie znaleźć się za rok w VDS.

Natomiast co to Morbidelliego: “Kiedy podpisywaliśmy kontrakt z Franco, od początku było jasne, że to dwuletnia umowa na Moto2 i dwuletnia na MotoGP. Jedyny znak zapytania widnieje przy tym, czy mógłby otrzymać ofertę z fabrycznego zespołu, na fabrycznej maszynie. Jeśli tak, to w porządku.” – dodał.

“Wiemy, że nie możemy przyciągnąć zawodników, zarabiających miliony. Jesteśmy prywatnym zespołem. Z zewnątrz wygląda to na wielką kooperację Marc VDS / Estrella Galicia, ale tak naprawdę musimy cały czas patrzeć na budżet. Tylko na jego podstawie możemy podejmować decyzje.” – kontynuował Barthelemy.

Szef belgijskiego zespołu rzucił też nieco światła na dalsze warunki kontraktu Morbidelliego: “Jeśli będzie chciał zostać kolejny rok w Moto2, musi zostać z nami. Nie może przejść do innego zespołu Moto2. Kontrakt jest dość konkretny, ale są pewne możliwości. Jeśli powie: “OK, byłem trzeci w Moto2, ale chcę walczyć o tytuł”, może z nami zostać na kolejny rok w Moto2. Jeśli powie, że to czas na awans, wesprzemy go najlepszymi zasobami, jakie tylko mamy w MotoGP.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Łee, myślałem że Pramac albo Tech3 wyraziły zainteresowanie Franco, a to tylko Marc VDS sugeruje że go awansują do MotoGP.

    Osobiście widziałbym to tak: Morbidelli z Millerem do Marc VDS, Rabat do WSBK/SSP.

  2. Rabat w Motogp to nieporozumienie.

  3. KasiaKowalska

    A mnie się wydaje, że Franco trafi jednak do “fabryki” bo to za duży talent jest. I myślę, że będzie to Aprilla za tego fujarę Lowesa. Szkoda by było Franca do “satelity”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,552 sek