Home / MotoGP / Komisja GP uściśla zakaz stosowania skrzydełek w MotoGP

Komisja GP uściśla zakaz stosowania skrzydełek w MotoGP

Ducati

Komisja Grand Prix stara się możliwie jak najmocniej zablokować wszelkie interpretacje zakazu stosowania skrzydełek na owiewkach motocykli MotoGP od przyszłego roku tak, by zespoły nie mogły ominąć tego zakazu poprzez sprytne obejścia regulaminowe.

Producenci co prawda nie byli zgodni co do wprowadzenia zakazu, ale ostatecznie w czerwcu, mimo złości w Ducati, zakaz udało się wprowadzić w życie i skrzydełka będą zakazane. Podczas weekendu w San Marino uściślono, jakich elementów nie będzie można stosować.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W komunikacie określono, ze nie będzie możliwe stosowanie jakichkolwiek owiewek czy części owiewek, które nie są zintegrowane, a mogą dawać korzyść aerodynamiczną. Za ocenę takich elementów będzie odpowiedzialna jedna osoba – dyrektor techniczny MotoGP Danny Alridge.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Czyli wystarczy zrobić owiewkę z jednej części o kształcie takim jak teraz ze skrzydełkami. Ale wymyślili.

  2. Wiadomo, że Ducati chcę aby skrzydełka zostały na przeszły sezon. Potrzebne są im po to, by przednie koło nie unosiło się, jak mówili komentujący to podczas ostatniego GP. Więc robią wszystko żeby zostały.

  3. żeby tylko w 2017 motocykle nie wyglądały jak kiedyś po zmianach przepisów bolidy f1 (z takimi śmiesznymi nosami)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 1,499 sek