Home / MotoGP / Komplet asymetrycznych opon na GP Walencji

Komplet asymetrycznych opon na GP Walencji

Na ostatni w tym roku wyścig MotoGP Michelin przygotował dla zawodników wyłącznie opony asymetryczne, przeznaczone na suchą nawierzchnię. Symetryczne będą jedynie standardowo opony z przeznaczeniem na mokry tor.

Tor imienia Ricardo Tormo jest bowiem torem, w którym jazda odbywa się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jest to dodatkowo drugi najkrótszy tor w całym kalendarzu po niemieckim Sachsenringu. Przed Michelinem stawia to serię wyzwań.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ciasna i kręta natura tego obiektu wymaga od zawodników innego obchodzenia się z oponami niż na przykład na większości tradycyjnych torów z kierunkiem jazdy zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

Istnieje spore prawdopodobnieństwo, że stawka grand prix i tak będzie musiała sięgnąć podczas tego weekendu po deszczowe ogumienie, bowiem prognozy na kilka dni przed startem GP Walencji zapowiadają opady.

Źródło: motogp.com, Michelin

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,475 sek