Home / MotoGP / Konferencja prasowa przed GP USA

Konferencja prasowa przed GP USA

Poniżej przedstawiamy konferencję prasową z pięcioma zawodnikami, przed rozpoczęciem się pierwszych treningów wolnych na torze Laguna Seca. W konferencji wzięli udział Nicky Hayden, Valentino Rossi, Colin Edwards, Kenny Roberts Jr. oraz John Hopkins.

Nicky Hayden

„Miły jest powrót tutaj. Wyścig w twojej ojczyźnie jest zawsze bardzo ważny, dlatego z niecierpliwością oczekuję niedzieli. Chcę wygrać, aby moja przewaga punktowa w tabeli Mistrzostw Świata jeszcze się powiększyła. Oczekuję, że zmiany jakie wprowadzono na torze uczyniły go bardziej bezpiecznym.”
„To, że aktualnie prowadzę w tabeli mistrzostw jest dobre i dla mnie, i dla moich fanów. Oczekuję ekscytującego wyścigu w niedzielę, który powinien ucieszyć wszystkich fanów wyścigów MotoGP.”

Valentino Rossi

„Wyścig w zeszłym tygodniu był wielkim pokazem, w którym walczyli sami najlepsi zawodnicy. W ubiegłym roku dopiero uczyłem się toru Laguna Seca lecz jechałem najlepiej jak mogłem, i w pewnych momentach nawet trochę ryzykowałem, gdyż miałem już sporą przewagę punktową w tabeli mistrzostw świata. W ubiegłym roku nie miałem żadnego doświadczenia z tym torem, lecz gdy zacząłem jechać za Nicky’m i Coiln’em zaznajomiłem się z nim.”
„Ten wyścig jest ważny dla każdego, szczególnie po doświadczeniu zdobytym w tamtym roku.

Colin Edwards

„Mam długą historię związaną z Laguną. Tor znajduje się niedaleko mojego domowego miasta, więc od dziecka uważałem tor Laguna Seca za „mój własny”.
„Mój sezon był lepszy i gorszy… być może tylko raz miałem dobry wyścig. W Niemczech nic nie pracowało tak jakbyśmy chcieli. Pamiętam mój pierwszy wyścig na Sachsenring’u, który zakończył się „w płomieniach”. Być może to nie jest mój najszczęśliwszy tor!”
„Chciałbym żeby w sezonie było więcej Amerykańskich wyścigów, które, być może, “przyciągnęłyby” więcej ludzi do tego sportu. Myślę, że w tym wyścigu Amerykanom nie będzie już tak łatwo. Zmieniono pewne sekwencje toru, a poza tym już spora część zawodników ma doświadczenie na tym obiekcie zdobyte rok temu.”

Kenny Roberts Jr.

„Jeździłem na tym torze dość dużo razy i cieszę się, że poprawiono na nim sprawę bezpieczeństwa. W tym roku jak na razie Nicky jest liderem ‘generalki’ i myślę, że to doda więcej emocji w wyścigu. Jestem pewny, że każdy chciałby powalczyć z Valentino, a nie żeby on prowadził przez wszystkie okrążenia.”
„Wypadek w Niemczech był nieszczęśliwym wydarzeniem. Próbowałem jakoś ominąć Makoto Tamadę ale zahamowaliśmy razem w niewłaściwym miejscu, i w niewłaściwym czasie.”

John Hopkins

„Z niecierpliwością czekałem na ten wyścig. Motocykl jest znacznie lepszy niż w 2005 roku, a Brigdstone pracuje wyśmienicie. Domyślam się, że podchodzę do tego wyścigu z lekko obtłuczoną ręką.”„ To jest wielki tor. Wszyscy moi przyjaciele przyjdą tu, aby mi dopingować. Tor na pewno wydaje się wyboisty, a Korkociąg jest uważany za straszny zakręt. Jednak w rzeczywistości tak nie jest i cieszę się, że nie zmieniono tego zakrętu.”

Źródło: motogp.com

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,394 sek