Home / MotoGP / Koniec Lecuony w MotoGP. Sezon 2022 na Hondzie w WSBK?

Koniec Lecuony w MotoGP. Sezon 2022 na Hondzie w WSBK?

Jak poinformował motorsport.com, Iker Lecuona porozumiał się już z Hondą, i w 2022 roku będzie bronił barw fabrycznej ekipy w World Superbike, choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia. W ten sposób ekipa Tech3 KTM całkowicie przemebluje skład po przeciętnym sezonie 2021.

Satelicki zespół opuści i Danilo Petrucci, i Iker Lecuona, a zastąpią ich dwa młode talenty prosto z serii Moto2 – Raul Fernanderz z Remym Gardnerem. Lecuona był łączony nie tylko z powrotem do Moto2, ale także z objęciem posady w zespole, który zastąpi Petronas SRT. Stało się jednak inaczej, i wciąż młody zawodnik trafi do WSBK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Honda szukała bowiem zawodnika, który zastąpi Alvaro Bautistę – ten powróci po dwóch latach do Ducati. Wszystko wskazuje na to, że Honda także całkiem zmieni skład, bowiem miejsca na zabraknąć dla Leona Haslama. Doświadczony zawodnik może wrócić do British Superbike, albo znaleźć posadę w jakiejś satelickiej ekipie.

Faworytem do jego zastąpienia są byli mistrzowie świata – WSBK: Tom Sykes, oraz WSSP: Chaz Davies. Liczy się też świetnie radzący sobie w supersportach Dominique Aegerter, mający ogromne doświadczenie z grand prix.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,414 sek