Home / MotoGP / Koniec weekendu dla Pola Espargaro! KTM bez dwóch zawodników w GP Austrii

Koniec weekendu dla Pola Espargaro! KTM bez dwóch zawodników w GP Austrii

Pol Espargaro nie weźmie udziału w GP Czech. Hiszpan przewrócił się w niedzielnej rozgrzewce MotoGP i złamał obojczyk. Doszło do tego w zakręcie #3 w ostatnich sekundach sesji Warm-up. Szybko został hospitalizowany i od razu stwierdzono u niego kontuzję ręki, uniemożliwiającą start w wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zawodnik KTM miał wystartować z 19. pola, po niezbyt udanych kwalifikacjach. Jedynym zawodnikiem austriackiego zespołu W GP Czech będzie Bradley Smith. Pol opuści również poniedziałkowe testy jak i niestety, domowy dla KTM wyścig na Red Bull Ringu. To fatalne wieści dla zespołu, bowiem na wiele tygodni z jazdy wyłączony jest poważnie kontuzjowany Mika Kallio, tester KTM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 1,382 sek